O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov boshchiligida Ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha 1-prorektor V.Sa’diyev, Kasaba uyushmasi qo'mitasi raisi D.Matyoqubovdan iborat mas’ullar oliygoh faxriylarini Xotira va qadrlash kuni bilan tabrikladi.
Dastur avvalida O’zDJTU Yoshlar ittifoqi yetakchisi E.Qo’ng’irtov tomonidan marosim ishtirokchilariga “Sharaf” lentalari taqildi.
So’ng rektor faxriylarga o’z samimiy tilaklarini bildirib, Kasaba uyushmasi qo’mitasi tomonidan taqdim etilgan sovg’alar va tabriknomalarni topshirdi.

Under the guidance of Rector Ilkhomjon Tukhtasinov, 1st Vice-Rector for Spiritual and Educational Affairs V. Sadiyev, and Trade Union Committee Chairperson D. Matyokubov, Uzbekistan State World Languages University commemorated the Day of Remembrance and Appreciation for the university's veterans.
The event commenced with E. Kongirtov, the leader of the Youth Union of UzSWLU, bestowing "Sharaf" ribbons upon the participants of the ceremony.
Following this, Rector Tukhtasinov conveyed heartfelt wishes to the veterans and presented them with gifts and congratulatory letters from the Trade Union Committee.