Yosh o‘quvchilar uchun ingliz tili mashg‘ulotlari qiziqarli tarzda tashkil etilmoqda!
Toshkent shahar Shayxontohur tumani 84-sonli umumta’lim maktabida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili ikkinchi fakulteti talabalari tomonidan 6–7-sinf o‘quvchilari uchun ingliz tili to‘garaklari o‘tkazilmoqda.
XT2-2403 guruhi talabalari Xusanova Oydinoy, Ozodova Asalxon va Fayzimurodova Gulmira faol va mazmunli dars mashg‘ulotlarini olib bormoqda. Mashg‘ulotlar davomida bolalarning yoshiga mos, sodda va tushunarli topshiriqlar orqali ingliz tilini o‘rganishga bo‘lgan qiziqish yanada kuchaytirilmoqda.
Dars jarayonida o‘quvchilar ingliz tilidagi kundalik iboralar va fe’llarni rasmlar, harakatli o‘yinlar, juftlikda ishlash hamda qisqa suhbatlar orqali o‘rganishmoqda. Har bir topshiriq o‘quvchilarning fikrlashini faollashtirish va ularni erkin muloqotga undashga yo‘naltirilgan.
Bunday mashg‘ulotlar natijasida o‘quvchilarda ingliz tilida so‘zlashishga bo‘lgan ishonch ortib, ularning til o‘rganishga bo‘lgan qiziqishi mustahkamlanmoqda.

Занятия по английскому языку для юных учащихся организуются в увлекательной форме!
В общеобразовательной школе №84 Шайхантахурского района города Ташкента студентами второго факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков проводятся кружковые занятия по английскому языку для учащихся 6–7 классов.
Студенты группы XT2-2403 — Хусанова Ойдиной, Озодова Асалхон и Файзимуродова Гульмира — проводят активные и содержательные уроки. В ходе занятий интерес к изучению английского языка усиливается благодаря заданиям, соответствующим возрасту детей, простым и понятным по содержанию.
Во время уроков учащиеся изучают повседневные выражения и глаголы английского языка с помощью наглядных материалов, подвижных игр, работы в парах и коротких диалогов. Каждое задание направлено на активизацию мышления учащихся и развитие их навыков свободного общения.
В результате таких занятий у школьников повышается уверенность в разговорной речи на английском языке и укрепляется интерес к изучению языка.