“Yoshlarni eshitamiz” — diplomatik vakillar va talabalar uchrashuvi
Joriy yilning 22-yanvar kuni “Yoshlar ijod saroyi”da O‘zbekiston Respublikasining turli xalqaro tashkilotlar va xorijiy davlatlardagi diplomatik vakolatxonalari vakillari hamda yoshlar o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
“Yoshlarni eshitamiz” shiori ostida o‘tkazilgan davra suhbatida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakulteti, Xalqaro munosabatlar ta’lim yo‘nalishi talabalari ham faol ishtirok etdilar.
“Siyosiy fanlar” kafedrasi dotsenti, siyosiy fanlar nomzodi Tursunmurod Mamatqobilov boshchiligida tadbirda qatnashgan talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olish bilan birga, ustozlar tomonidan berilgan nazariy bilimlarni amaliyot bilan mustahkamlash imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Ma’lumot uchun, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 11-sentabrdagi 550-son qaroriga muvofiq, vazirliklar, idoralar hamda mahalliy davlat hokimiyati organlari rahbarlarining yoshlar bilan ochiq muloqotlar tashkil etishi vazifasi belgilangan.

«Мы слышим молодежь» — встреча дипломатических представителей со студентами
22 января текущего года во Дворце творчества молодежи была организована встреча между представителями дипломатических миссий Республики Узбекистан в различных международных организациях и зарубежных государствах и молодежью.
В круглом столе, проведенном под девизом «Мы слышим молодежь», активное участие приняли студенты факультета международной журналистики, направления образования «Международные отношения» Узбекского государственного университета мировых языков.
Под руководством доцента кафедры «Политические науки», кандидата политических наук Турсунмурода Маматкобилова студенты, принявшие участие в мероприятии, не только получили ответы на интересующие их вопросы, но и смогли закрепить теоретические знания, полученные от преподавателей, на практике.
Для справки: в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №550 от 11 сентября 2020 года, на руководителей министерств, ведомств и органов местной государственной власти возложена обязанность по организации открытых диалогов с молодежью.