Zakovat intellektual oʻyini tashkil etildi
14-iyul kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida “Zakovat” intellektual oʻyini oʻtkazildi.
Dasturni OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov oʻz nutqi bilan ochib berdi. Ochilish marosimi dutor navolari ostida, milliy kuy-qoʻshiqlar jorligidagi raqslar ijrosi bilan boshlandi. Soʻng “Zakovat” oʻyiniga start berildi.
Oʻyinda OʻzDJTU talabalari, oliygoh qoshidagi akademik litseyi oʻquvchilari va mahalla yoshlaridan tashkil topgan 8 ta jamoa qatnashdi.
Dastur qizgʻin munozaraga boy tarzda, qiziqarli va joʻshqin ruhda oʻtdi. Oʻyin davomida talabalar oʻz bilim-salohiyatini namoyon etib, chinakam bahs jarayonini his qildi.

Проведена интеллектуальная игра «Zakovat»
14 июля в рамках проекта «Актуальные 90 дней» в Узбекском государственном университете мировых языков была проведена интеллектуальная игра «Zakovat».
Мероприятие открыл ректор УзГУМЯ Илхомжон Тухтасинов. Открытие сопровождалось игрой на дуторе, национальными песнями и танцами. После этого стартовала игра «Zakovat».
В игре приняли участие 8 команд, сформированных из студентов УзГУМЯ, учащихся академического лицея при университете и молодежи махалли.
Программа прошла в интересной и насыщенной духом обсуждений атмосфере. Во время игры студенты продемонстрировали свои знания и интеллектуальный потенциал, по-настоящему ощутив дух соперничества.