12-may kuni OʻzDJTUda Filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasi boʻyicha Ilmiy kengash majlisi boʻlib oʻtdi
Dastur offline va ZOOM onlayn platformasi orqali tashkil etildi.
Unda Raupova  Muhayyo Nasirovnaning 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo‘yicha “Ingliz tilidan o‘zbek tiliga tarjimada transformatsiya hodisasi: lingvokulturologik tadqiq”  mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasi oʻtkazildi.
Muhokama jarayonida tadqiqotchi oʻz mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida soʻz yuritib, ilmiy seminar aʼzolarini qiziqtirgan savollariga asosli javob berdi.

On May 12, a meeting of the Scientific Council for the defense of a Doctor of Philosophy (PhD) dissertation in Philological Sciences was held at Uzbekistan State World Languages University.
The event was organized both offline and via the ZOOM online platform.
At the meeting, Muhayyo Nasirovna Raupova defended her PhD dissertation in the specialty 10.00.06 – Comparative Literature, Comparative Linguistics, and Translation Studies, titled “The Phenomenon of Transformation in English-Uzbek Translation: A Linguoculturological Study.”
During the discussion, the researcher presented the findings of her study within the scope of the topic, highlighted its scientific novelty, and provided well-reasoned answers to the questions posed by the members of the academic seminar.