12-may kuni OʻzDJTUda Filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasi boʻyicha Ilmiy kengash majlisi boʻlib oʻtdi
Dastur offline va ZOOM onlayn platformasi orqali tashkil etildi.
Unda Raupova  Muhayyo Nasirovnaning 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo‘yicha “Ingliz tilidan o‘zbek tiliga tarjimada transformatsiya hodisasi: lingvokulturologik tadqiq”  mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasi oʻtkazildi.
Muhokama jarayonida tadqiqotchi oʻz mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida soʻz yuritib, ilmiy seminar aʼzolarini qiziqtirgan savollariga asosli javob berdi.

12 мая в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось заседание диссертационного совета по защите диссертации на соискание учёной степени философии доктора (PhD) по филологическим наукам.
Мероприятие было организовано в офлайн-формате и на онлайн-платформе ZOOM.
На заседании состоялась защита диссертации Рауповой Мухайё Насировны по специальности 10.00.06 – Сравнительное литературоведение, сравнительное языкознание и переводоведение на тему «Феномен трансформации в переводе с английского на узбекский язык: лингвокультурологическое исследование» на соискание степени PhD по филологическим наукам.
В ходе обсуждения соискатель представила результаты исследования в рамках своей темы, осветила научную новизну работы и дала обоснованные ответы на вопросы членов научного семинара.