O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Ingliz tili ikkinchi fakultetida 2026/2027-o‘quv yilida tahsil olish uchun qabul qilingan 1-kurs talabalari uchun tantanali kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbir O‘zbekiston Respublikasi Davlat madhiyasining yangrashi bilan boshlandi. Marosimni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berib, yangi talabalarni talabalik maqomiga ega bo‘lganlari bilan samimiy tabrikladi hamda ularga o‘qishlarida muvaffaqiyat tiladi.
Tadbir davomida eng yuqori natijalar bilan talabalikka qabul qilingan yoshlar rektor tomonidan tabriklanib, ularga esdalik sovg‘alari topshirildi.
Shuningdek, talabalarning ota-onalari ham so‘zga chiqib, farzandlarini talabalikka qabul qilingani bilan muborakbod etdilar. Faol ishtirok etgan ota-onalarga universitet rahbariyati tomonidan esdalik sovg‘alari topshirildi.
“Ma’rifat darsi”
Yangi o‘quv yilining ilk kunida 1-kurs talabalari uchun “Kelajak soati”ning 1-mavzusi — “Yagona Vatan, yagona xalq bo‘lib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!” mavzusida “Ma’rifat darsi” tashkil etildi.
Dars davomida talabalarga mustaqillikning mazmun-mohiyati, mamlakatimiz taraqqiyoti, yoshlarning jamiyatdagi o‘rni va kelajak oldidagi mas’uliyati haqida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, talabalar universitetning ichki tartib-qoidalari, ta’lim jarayoni, fakultet faoliyati hamda talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar bilan tanishtirildi.

На факультете английского языка №2 состоялась встреча с первокурсниками
В факультете английского языка №2 Узбекского государственного университета мировых языков состоялась торжественная церемония приветствия студентов первого курса, принятых на обучение в 2026/2027 учебном году.
Мероприятие началось с исполнения Государственного гимна Республики Узбекистан. Церемонию открыл ректор университета Илхомжон Тухтасинов, который искренне поздравил новых студентов с поступлением в университет и приобретением статуса студента, а также пожелал им успехов в учёбе.
В ходе мероприятия студенты, поступившие в университет с наивысшими результатами, были поздравлены ректором и награждены памятными подарками.
Также выступили родители студентов, поздравившие своих детей с поступлением в университет. Родителям, принявшим активное участие в мероприятии, от имени руководства университета были вручены памятные подарки.
«Урок просвещения»
В первый день нового учебного года для студентов первого курса был организован «Урок просвещения» на тему первого занятия «Часа будущего» — «Создаём новую жизнь и будущее, будучи единой Родиной и единым народом!»
В ходе занятия студентам была предоставлена информация о сущности и значении независимости, развитии нашей страны, роли молодёжи в обществе и её ответственности за будущее.
Кроме того, студенты были ознакомлены с правилами внутреннего распорядка университета, организацией учебного процесса, деятельностью факультета, а также возможностями, созданными для студентов.
В рамках занятия состоялся открытый диалог с молодёжью, в ходе которого были выслушаны их мнения и предложения.
В завершение мероприятия новым студентам пожелали больших успехов на пути к знаниям и научным достижениям.