2023-yil 27-noyabr kuni OʻzDJTUda Fransiyaning Oʻzbekistondagi elchixonasi tomonidan tavsiya etilgan fransuz tili mutaxassislari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
2023-yil 27-noyabr kuni OʻzDJTUda Fransiyaning Oʻzbekistondagi elchixonasi tomonidan tavsiya etilgan fransuz tili mutaxassislari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Muloqot avvalida universitetning Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor A. Nasirov universitet haqida maʼlumot berib oʻtdi.
Shu bilan birga  mutaxassislarning kelajak rejalari muhokama qilindi. Talabalarning muloqot kompetensiyalarini (communicative competence) rivojlantirish maqsadida debat va Speaking klublar tashkil qilish, kelishilgan holda Fransuz filmlari namoyishi hamda Fransiya va Oʻzbekistonning bayramlariga bagʻishlangan tadbirlar tashkil kabi ishlarni amalga oshirishlari borasida kelishib olindi.

On November 27, 2023, a meeting was held with French language experts recommended by the French Embassy in Uzbekistan.
During the meeting, vice-rector for international cooperation A. Nasirov gave information about the university and the plans of experts were discussed. In particular, it was agreed that students should organize debate and speaking clubs in order to develop their communicative competence, arrange screening of French films and organize events dedicated to the holidays of France and Uzbekistan.