9-dekabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida navbatdagi Kengaytirilgan kafedra ilmiy muhokamasi bo’lib o’tdi.
Ilmiy seminar yig’ilishida tadqiqotchi Turakulova Dilafruz Mamatsoli qizining 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo’yicha tayyorlagan “Ingliz va o’zbek tillarida epistemik modallikning lingvokulturologik xususiyatlari” mavzusidagi filologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiya ishi muhokama etildi. Seminar davomida tadqiqotchi oʻz mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida soʻz yuritib, ilmiy seminar aʼzolarini qiziqtirgan savollarga asosli javob berdi. Muhokama muvaffaqiyatli natija bilan yakunlandi hamda keyingi bosqichga tavsiya etildi.

On December 9, the Uzbekistan State University of World Languages held another Extended Department Scientific Discussion.
At the scientific seminar, the dissertation of researcher Turakulova Dilafruz Mamatsoli qizi titled “Linguocultural Features of Epistemic Modality in English and Uzbek Languages”, submitted for the PhD degree in Philology in the specialty 10.00.06 – Comparative Literary Studies, Contrastive Linguistics, and Translation Studies, was discussed.
During the seminar, the researcher presented the results of the studies conducted within the topic, spoke about the novelty of the research, and provided well-reasoned answers to the questions raised by the seminar members.