9-dekabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida navbatdagi Kengaytirilgan kafedra ilmiy muhokamasi bo’lib o’tdi.
Ilmiy seminar yig’ilishida tadqiqotchi Turakulova Dilafruz Mamatsoli qizining 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo’yicha tayyorlagan “Ingliz va o’zbek tillarida epistemik modallikning lingvokulturologik xususiyatlari” mavzusidagi filologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiya ishi muhokama etildi. Seminar davomida tadqiqotchi oʻz mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida soʻz yuritib, ilmiy seminar aʼzolarini qiziqtirgan savollarga asosli javob berdi. Muhokama muvaffaqiyatli natija bilan yakunlandi hamda keyingi bosqichga tavsiya etildi.

9 декабря в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось очередное расширенное научное заседание кафедры.
На научном семинаре была обсуждена диссертационная работа исследовательницы Туракуловой Дилафруз Мамадсоли кизи на тему «Лингвокультурологические особенности эпистемической модальности в английском и узбекском языках», представленная для получения учёной степени доктора философии (PhD) по специальности 10.00.06 – Сравнительное литературоведение, сопоставительное языкознание и переводоведение.
В ходе семинара исследователь представила результаты проведённых исследований в рамках темы, рассказала о научной новизне работы и дала обоснованные ответы на вопросы членов научного семинара.