O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida ko’plab xorijiy tillar talabalarga chet ellik mutaxassislar tomonidan o’qitiladi.
Xorijdan kelgan o’qituvchilarga qulaylik yaratish maqsadida O'zDJTU rektori I.Tuxtasinov va rahbariyat ishtirokida 6-talabalar turar joyidagi chet ellik professor-o'qituvchilar uchun tashkil etilayotgan mehmonxona ko'zdan kechirildi.
O'zDJTU rektori va rahbar xodimlar turar joyning afzalliklari bilan tanishdi, shu asosda uning qulayliklari, xavfsizlik tizimlari, ta'lim muhitiga mosligi va talabalar bilan chet ellik o'qituvchilarning doimiy ravishda muloqotini ta'minlab turish imkoniyatlari e'tiborga olindi.
Bundan tashqari, turar joyning zamonaviy texnologiyalar bilan jihozlanishi, shuningdek, madaniy tadbirlarni tashkil etish uchun shart-sharoitlar ta'minlanishi rejalashtirilgan.

At the State University of World Languages of Uzbekistan, many foreign languages are taught to students by foreign experts.
In order to create comfort for teachers from abroad, the hotel organized for foreign professors and teachers in the 6th student residence was inspected with the participation of the rector of UzDJTU I. Tukhtasinov and the management.
The rector of UzDJTU and the leading staff got acquainted with the advantages of the residence, on the basis of which they noted its comfort, security systems, compatibility with the educational environment, and the possibility of ensuring constant communication between students and foreign teachers.
In addition, it is planned to equip the residence with modern technologies, as well as provide conditions for organizing cultural events.