O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida ko’plab xorijiy tillar talabalarga chet ellik mutaxassislar tomonidan o’qitiladi.
Xorijdan kelgan o’qituvchilarga qulaylik yaratish maqsadida O'zDJTU rektori I.Tuxtasinov va rahbariyat ishtirokida 6-talabalar turar joyidagi chet ellik professor-o'qituvchilar uchun tashkil etilayotgan mehmonxona ko'zdan kechirildi.
O'zDJTU rektori va rahbar xodimlar turar joyning afzalliklari bilan tanishdi, shu asosda uning qulayliklari, xavfsizlik tizimlari, ta'lim muhitiga mosligi va talabalar bilan chet ellik o'qituvchilarning doimiy ravishda muloqotini ta'minlab turish imkoniyatlari e'tiborga olindi.
Bundan tashqari, turar joyning zamonaviy texnologiyalar bilan jihozlanishi, shuningdek, madaniy tadbirlarni tashkil etish uchun shart-sharoitlar ta'minlanishi rejalashtirilgan.

Была проверена гостиница для иностранных профессоров.
В Узбекском государственном университете мировых языков многие иностранные языки преподаются студентам иностранными специалистами.
В целях создания комфорта преподавателям из-за границы с участием ректора УзГУМЯ И.Тухтасинова и руководства была проведена проверка гостиницы, организованной для иностранных профессоров и преподавателей в 6-м студенческом общежитии.
Ректор УзГУМЯ и руководящий состав ознакомились с преимуществами резиденции, на основании чего отметили ее комфортабельность, системы безопасности, совместимость с образовательной средой, возможность обеспечения постоянного общения между студентами и иностранными преподавателями.
Кроме того, резиденцию планируется оснастить современными технологиями, а также обеспечить условия для организации культурных мероприятий.