Bugun, 8-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida oliy ta’lim muassasalari talaba qizlari ishtirokida chim ustida xokkey sport turi bo‘yicha seminar-trening o‘tkazildi.
Jismoniy madaniyat va sport kafedrasi v.b., dotsent (PhD) Yaxshiyeva Mexrinigor Shavkatovna tomonidan o‘tkazilgan taqdimotda qatnashchilarga xokkey sportining kelib chiqishi, rivojlanish bosqichlari, asosiy qoidalari hamda amaliy jarayondagi muhim jihatlar keng yoritib berildi.
Tadbir davomida jamoa a’zolari faol qatnashib, o‘yinning nazariy asoslari bilan bir qatorda amaliy ko‘nikmalarni ham o‘zlashtirdilar. Mazkur seminar-trening ishtirokchilarning kelgusidagi sport musobaqalarida samarali ishtirok etishlari uchun muhim tayyorgarlik vazifasini o‘tadi.

Хоккей на траве: в рамках «Кубка Вазира» проведён семинар-тренинг
Сегодня, 8 апреля, в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся семинар-тренинг по хоккею на траве с участием студенток высших учебных заведений.
В ходе презентации, проведённой исполняющей обязанности заведующей кафедрой физической культуры и спорта, доцентом (PhD) Мехринигор Шавкатовной Яхшиевой, участницам были подробно разъяснены происхождение хоккея, этапы его развития, основные правила, а также важные аспекты практического применения.
В ходе мероприятия участницы активно участвовали и наряду с теоретическими основами игры освоили и практические навыки. Данный семинар-тренинг послужит важной подготовкой для успешного участия в будущих спортивных соревнованиях.