15-iyunga qadar OʻzDJTUda barcha talabalardan yakuniy imtihonlar olib boʻlingani bois koʻpchilik talabalar yozgi taʼtilga chiqib, oilasi bagʻriga qaytib ketishdi. Shuning uchun universitetga qarashli 7 ta talabalar turar joyidagi koʻplab oʻrinlar boʻshab qoldi.
Shu kunlarda yuz bergan mudhish hodisa sabab universitetda tahsil olayotgan talabalarni nazoratga olish, ularning xavfsizligini taʼminlash niyatida talabalarni imkon qadar bir joyga jamlash maqsad qilindi.
Shu bois, hozirda oʻquv yili yakuniga qadar, talabalar turar-joyidan foydalanayotgan talabalarning xavfsizligini taʼminlash maqsadida universitetga qarashli bitta hududda joylashgan ikkita TTJdagi talabalarni bittasiga koʻchirib oʻtkazish va ularni doimiy nazorat qilish ishlari yoʻlga qoʻyilmoqda.
Aziz talabalar! Vaziyatga toʻgʻri baho berishingizni, bu jarayonlarni notoʻgʻri talqin qilmasligingizni va jarayonlarda biror muammoga duch kelsangiz, avvalo, universitet rahbariyatiga murojaat qilishingizni soʻraymiz.
Murojaat uchun telefon raqami: (97) 777 99 26 — Otabek Ibragimov, Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori matbuot kotibi – axborot siyosati masalalari boʻyicha maslahatchisi

As the final exams of all students were taken at UzSWLU by June 15, most students went on summer vacation and returned to their families. Therefore, many places in 7 student residences belonging to the university have become vacant.
Due to the terrible incident that happened these days, it was aimed to control the students studying at the university and gather them as much as possible in order to ensure their safety.
Therefore, until the end of the academic year, in order to ensure the safety of students using the student residence, the work of transferring students from two Student accommodation  located in one area belonging to the university to one and their constant control is underway.
Dear students! We ask that you assess the situation correctly, do not misinterpret these processes, and if you encounter any problems with the processes, contact the university management first.
Telephone number for inquiries: (97) 777 99 26 — Otabek Ibragimov, press secretary of the rector of the Uzbekistan State University of World Languages ​​- adviser on information policy issues