“EVRIKA” TANLOVI – “Jamiyat, tarix va madaniyat” yo‘nalishi finalistlari aniqlandi
Ilm-fan va innovatsiyalar yo‘nalishida o‘zining ilmiy izlanishlari hamda ilg‘or g‘oyalari bilan ajralib chiqqan yosh olimlar orasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti doktoranti (DSc) Mamatkulova Nilufar Fayzullaqulovna ham finalistlar safidan munosib o‘rin egalladi.
Yosh olimamizni ushbu yutuq bilan chin dildan tabriklaymiz!
“Evrika” mukofoti — 18–40 yoshdagi yosh olim va mutaxassislarning fan, innovatsiya hamda jamiyat taraqqiyotiga qo‘shayotgan salmoqli hissasini e’tirof etish maqsadida tashkil etilgan nufuzli tanlovdir. Final bosqichida ishtirokchilar o‘z loyihalarini taqdim etib, g‘oliblik uchun bahs olib boradilar.
Tanlov g‘oliblari BHMning 30, 20 va 10 baravari miqdorida pul mukofotlari, statuetka va sertifikatlar bilan taqdirlanadi.

Конкурс «ЭВРИКА» — объявлены финалисты в номинации «Общество, история и культура»
Среди молодых учёных, выделившихся своими научными исследованиями и передовыми идеями в области науки и инноваций, аспирант (DSc) Университета государственных мировых языков Узбекистана Маматкулова Нилуфар Файзуллакуловна достойно вошла в число финалистов.
Искренне поздравляем нашу молодую учёную с этим достижением!
Премия «Эврика» — престижный конкурс, созданный для признания значительного вклада молодых учёных и специалистов в возрасте от 18 до 40 лет в науку, инновации и развитие общества. На финальном этапе участники представляют свои проекты и борются за победу.
Победители конкурса будут награждены денежными премиями в размере 30, 20 и 10-кратного минимального размера оплаты труда, а также статуэтками и сертификатами.