“EVRIKA” TANLOVI — “Texnika va IT texnologiyalar olami” yo‘nalishi finalistlari aniqlandi
Ilm-fan va innovatsiyalar sohasida o‘zining ilg‘or g‘oyalari bilan ajralib chiqqan yosh olimlar orasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti doktoranti (DSc) Mamatova Dilnoza Bekpo‘latovna ham finalistlar safidan munosib o‘rin egalladi.
Yosh olimimizni ushbu yutuq bilan samimiy tabriklaymiz!
“Evrika” mukofoti — 18–40 yoshli yosh olim mutaxassislarning fan, innovatsiya hamda jamiyat taraqqiyotiga qo‘shayotgan hissasini e’tirof etish maqsadida tashkil etilgan nufuzli tanlovdir. Final bosqichida ishtirokchilar o‘z loyihalarini taqdim etib, g‘oliblik uchun bahs olib boradilar.
Tanlov g‘oliblari BHMning 30, 20 va 10 baravari miqdorida pul mukofotlari, statuetka hamda sertifikatlar bilan taqdirlanadi.

Конкурс «ЭВРИКА» — объявлены финалисты в номинации «Мир техники и IT-технологий»
Среди молодых учёных, отличившихся своими передовыми идеями в области науки и инноваций, аспирант (DSc) Университета государственных мировых языков Узбекистана Маматова Дилноза Бекполатовна достойно вошла в число финалистов.
Искренне поздравляем нашу молодую учёную с этим достижением!
Премия «Эврика» — престижный конкурс, созданный для признания вклада молодых учёных в возрасте от 18 до 40 лет в науку, инновации и развитие общества. На финальном этапе участники представляют свои проекты и борются за победу.
Победители конкурса будут награждены денежными премиями в размере 30, 20 и 10-кратного минимального размера оплаты труда, а также статуэтками и сертификатами.