Fransiya delegatsiyasi a’zosi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
19-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti vakillari hamda Fransiya delegatsiyasi a’zosi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Dastur Fransiyaning Lion-2 universiteti fransuz tili oʻqituvchisi Stefani Paliss, O‘zDJTU rektori Ilxomjon Madaminovich, Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor A.Nasirov, Fransuz tili nazariy fanlar kafedrasi mudiri G.Raximova, fransuz tili oʻqituvchisi Gʻ.Masharipov ishtirokida o‘tdi.
Uchrashuv avvalida rektor Ilxomjon Madaminovich Oʻzbekistonda Fransiya bilan hamkorlikda tashkil etilayotgan universitet malakali kadrlar tayyorlash, taʼlim sifati va jarayonini yanada takomillashtirishga xizmat qilishini ta’kidladi.
Dastur davomida Oʻzbekiston-Fransiya universitetida fransuz tili magistratura mutaxassisligi oʻquv reja va dasturlari, Oʻzbekistonda fransuz tili boʻyicha kadrlar tayyorlash sifatini ko‘tarish, fransuz tili oʻqituvchilari malakasini oshirish, OʻzDJTU Fransuz tili oʻqituvchilarini Oʻzbekiston-Fransiya universitetiga jalb qilish masalalari muhokama qilindi.

On June 19, a meeting was held with representatives of the Uzbekistan State University of World Languages and a member of the French delegation.
The program was held in the presence of Stephanie Paliss, a French language teacher of Lyon-2 University of France, Ilkhomjon Madaminovich, rector of UzSWLU, A. Nasirov, vice-rector for international cooperation, G. Rakhimova, head of the French language theoretical sciences department, and G. Masharipov, a French language teacher.
At the beginning of the meeting, Rector Ilkhomjon Madaminovich noted that the university being established in Uzbekistan in cooperation with France will serve to further improve the quality and process of training qualified personnel.
During the program, the curriculum and programs of the master's degree in French at the Uzbek-French University, raising the quality of personnel training in the French language in Uzbekistan, improving the qualifications of French language teachers, and attracting UzSWLU French language teachers to the Uzbek-French University were discussed.