Fransiya delegatsiyasi a’zosi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
19-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti vakillari hamda Fransiya delegatsiyasi a’zosi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Dastur Fransiyaning Lion-2 universiteti fransuz tili oʻqituvchisi Stefani Paliss, O‘zDJTU rektori Ilxomjon Madaminovich, Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor A.Nasirov, Fransuz tili nazariy fanlar kafedrasi mudiri G.Raximova, fransuz tili oʻqituvchisi Gʻ.Masharipov ishtirokida o‘tdi.
Uchrashuv avvalida rektor Ilxomjon Madaminovich Oʻzbekistonda Fransiya bilan hamkorlikda tashkil etilayotgan universitet malakali kadrlar tayyorlash, taʼlim sifati va jarayonini yanada takomillashtirishga xizmat qilishini ta’kidladi.
Dastur davomida Oʻzbekiston-Fransiya universitetida fransuz tili magistratura mutaxassisligi oʻquv reja va dasturlari, Oʻzbekistonda fransuz tili boʻyicha kadrlar tayyorlash sifatini ko‘tarish, fransuz tili oʻqituvchilari malakasini oshirish, OʻzDJTU Fransuz tili oʻqituvchilarini Oʻzbekiston-Fransiya universitetiga jalb qilish masalalari muhokama qilindi.

Состоялась встреча с членом французской делегации.
19 июня состоялась встреча с представителями Узбекского государственного университета мировых языков и членом французской делегации.
Программа прошла в присутствии Стефани Палисс, преподавателя французского языка Университета Лион-2 Франции, Ильхомжона Мадаминовича, ректора УзГУМЯ, А.Насирова, проректора по международному сотрудничеству, Г.Рахимовой, заведующей кафедрой французского языка кафедра теоретических наук и преподаватель французского языка Г. Машарипов.
В начале встречи ректор Ильхомжон Мадаминович отметил, что создаваемый в Узбекистане в сотрудничестве с Францией университет послужит дальнейшему совершенствованию качества и процесса подготовки квалифицированных кадров.
В ходе реализации программы будут реализованы учебный план и программы магистратуры по французскому языку в Узбекско-Французском университете, повышение качества подготовки кадров по французскому языку в Узбекистане, повышение квалификации преподавателей французского языка, а также привлечение преподавателей французского языка УзГУМЯ к участию в программе. Обсуждались Узбекско-Французский университет.