Kengaytirilgan kafedra ilmiy muhokamasi bo‘lib o‘tdi
23-dekabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida navbatdagi Kengaytirilgan kafedra ilmiy muhokamasi bo’lib o’tdi.
Ilmiy seminar yig’ilishida tadqiqotchi Lapasov Nizomiddin Shakarboyevichning 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo’yicha tayyorlagan “Ingliz va o’zbek tillaridagi badiiy matnlarda tolerantlik kontseptining lingvokulturologik aspekti” mavzusidagi filologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiya ishi muhokama etildi.

Extended Departmental Scientific Discussion Held
On December 23, the next Extended Departmental Scientific Discussion was held at the Uzbekistan State World Languages University.
During the scientific seminar, the dissertation work of researcher Lapasov Nizomiddin Shakarboyevich was discussed. The dissertation was submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philological Sciences in the specialty 10.00.06 — Comparative Literature, Contrastive Linguistics, and Translation Studies, entitled “The Linguoculturological Aspect of the Concept of Tolerance in Literary Texts in English and Uzbek.”
During the session, the researcher presented the results of his study, highlighted its scientific novelty, and provided well-grounded answers to the questions raised by the members of the scientific seminar.