Bugun universitet Kuzatuv kengashining navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Yigʻilishni universitet Kuzatuv kengashi raisi, Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi oʻrinbosari Komiljon Karimov olib bordi.
Kuzatuv kengashi aʼzolari ishtirokida kun tartibiga kiritilgan bir qator masalalar, jumladan, O‘zDJTU Kuzatuv kengashining 2024 yil uchun ish rejasini tasdiqlash; O‘zDJTUning 2024 yil uchun ishlab chiqilgan biznes-rejasi hamda daromadlar va xarajatlar parametrlarini tasdiqlash; Professor-o‘qituvchilar va boshqa toifadagi xodimlarni moddiy rag‘batlantirish; O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining 2024 yil uchun maqsadli ko‘rsatkichlarini tasdiqlash kabilar muhokama qilindi.
Bundan tashqari, yigʻilishda O‘zDJTUning maqsadli kapital (Endowment Fund) jamoat fondi nizomi tasdiqlandi hamda universitet professor-o‘qituvchilari faoliyatiga baho berish, ular faoliyatining samaradorligini baholash mezonlari (KPI) tasdiqlandi.
Eslatib o‘tamiz, joriy yil yanvar oyidan boshlab yozuvchi Xurshid Do‘smuxammad, “Sport”, “Sport+”, “O‘zbekiston futboli” gazetalari birlashgan tahririyati DUK bosh muharriri Mirzaxakim To‘xtamirzayev universitet Kuzatuv kengashining a’zolari etib tasdiqlandi.

Today, the next meeting of the Supervisory Board of the university was held.
The meeting was led by the chairman of the Supervisory Board of the University, the First Deputy Minister of Higher Education, Science and innovation of the Republic of Uzbekistan, Komiljon Karimov.
With the participation of members of the supervisory board, a number of issues included in the agenda were discussed, including the approval of the OSCE Supervisory Board's work plan for 2024; approval of the OSCE business plan developed for 2024, as well as the parameters of income and expenses; material incentives for professors and other categories of staff; approval of target indicators.
In addition, the meeting approved the Charter of the target capital (Endowment Fund) public fund of the OSCE and approved the criteria for assessing the activities of professors and teachers of the University, assessing the effectiveness of their activities (CPI).
Recall that since January of this year, the writer Khurshid Dosmukhammad, the United editorial office of the newspapers “Sport”, “Sport+”, “football of Uzbekistan”, the editor-in-chief of the DUK, Mirzakhakim Stopirzayev, has been confirmed as members of the University Supervisory Board.