Ma`naviy -ma`rifiy tadbir tashkil etildi.
“Butunjahon yoshlar festivali” doirasida 30-iyun kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida bir qator maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar tashkil etildi.
Jumladan, Sport kafedrasi va universitet Yoshlar ittifoqi masʼulligida futbol musobaqasi oʻtkazildi.
Musobaqani universitet rektori Ilxomjon Madaminovich ochib berdi va jamoalarga omad tilab, Yoshlar kuni bilan barcha yoshlarni samimiy qutladi.
Musobaqada, umumiy hisobda, 8 ta jamoadan vakillar ishtirok etib, o'zaro toʻp surishdi. Natijalar quyidagicha:

Было организовано духовно-просветительское мероприятие.
В рамках «Всемирного фестиваля молодежи» 30 июня в Узбекском государственном университете мировых языков был организован ряд духовно-просветительских мероприятий.
В частности, под эгидой управления спорта и Союза университетской молодежи прошли соревнования по футболу.
Ректор университета Ильхомджон Мадаминович открыл соревнования, пожелал командам удачи и тепло поздравил всех молодых людей с Днем молодежи.
Всего в соревновании участвовали и играли друг против друга представители 8 команд. Результаты приведены ниже: