Ma`naviy -ma`rifiy tadbir tashkil etildi.
“Butunjahon yoshlar festivali” doirasida 30-iyun kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida bir qator maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar tashkil etildi.
Jumladan, Sport kafedrasi va universitet Yoshlar ittifoqi masʼulligida futbol musobaqasi oʻtkazildi.
Musobaqani universitet rektori Ilxomjon Madaminovich ochib berdi va jamoalarga omad tilab, Yoshlar kuni bilan barcha yoshlarni samimiy qutladi.
Musobaqada, umumiy hisobda, 8 ta jamoadan vakillar ishtirok etib, o'zaro toʻp surishdi. Natijalar quyidagicha:

A spiritual and educational event was organized.
As part of the "World Youth Festival", a number of spiritual and educational events were organized on June 30 at the Uzbekistan State University of World Languages.
In particular, a football competition was held under the auspices of the Sports Department and the University Youth Union.
Rector of the university Ilkhomjon Madaminovich opened the competition and wished good luck to the teams and warmly congratulated all young people on Youth Day.
In total, representatives from 8 teams participated in the competition and played against each other. The results are as follows: