Ochiq eshiklar kuni tashkil etildi.
Yangiyo'l tumani 2-sonli kasb-hunar maktabi o'quvchilariga Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida ochiq eshiklar kuni tashkil etildi.
Bitiruvchi yoshlarni kasb-hunarga yo'naltirish, O'zDJTU va maktablar bilan hamkorlikni amalga oshirish, sohaga jalb qilish borasida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida ochiq eshiklar kuni tashkil etildi.
Joriy yilning 6-fevral sanasida Yangiyo'l tumani 2-sonli kasb hunar maktabi bitiruvchi sinf o’quvchilari hamda o’qituvchilari bilan birgalikda O'zDJTU Yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti yetakchisi E.Qo'ngirotov tomonidan bitiruvchi o'quvchilarga universitet hayoti  uning ichki tartib-qoidalari, sport maydonlari hamda axborot resurs markazlari tanishtirildi.

В Узбекском государственном университете мировых языков организован день открытых дверей для учащихся Профессионального колледжа №2 Янгиёлского района.
В Узбекском государственном университете мировых языков организован день открытых дверей для ориентации молодых выпускников в профессии, реализации сотрудничества с УзГУМЯ и школами, привлечения их в сферу деятельности.
6 февраля этого года вместе с учащимися и преподавателями выпускного класса Профессионального колледжа №2 Янгиёлского района лидер первичной организации Союза молодежи УзГУМЯ Э.Конгиротов представил университетскую жизнь, были представлены аспиранты, его внутренний распорядок, спортивные площадки и информационно-ресурсные центры.