Ochiq eshiklar kuni tashkil etildi.
Yangiyo'l tumani 2-sonli kasb-hunar maktabi o'quvchilariga Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida ochiq eshiklar kuni tashkil etildi.
Bitiruvchi yoshlarni kasb-hunarga yo'naltirish, O'zDJTU va maktablar bilan hamkorlikni amalga oshirish, sohaga jalb qilish borasida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida ochiq eshiklar kuni tashkil etildi.
Joriy yilning 6-fevral sanasida Yangiyo'l tumani 2-sonli kasb hunar maktabi bitiruvchi sinf o’quvchilari hamda o’qituvchilari bilan birgalikda O'zDJTU Yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti yetakchisi E.Qo'ngirotov tomonidan bitiruvchi o'quvchilarga universitet hayoti  uning ichki tartib-qoidalari, sport maydonlari hamda axborot resurs markazlari tanishtirildi.

An open day was organized.
An Open day was held at the Uzbekistan State World Languages University for the students of vocational school Number:2 of Yangiyul district.
An open day was organized at the Uzbekistan State World Languages University to guide graduating youth to the profession, to implement cooperation with UzSWLU and schools, and to involve them to the field.
On February 6 of this year, together with the students and teachers of the graduating class of Vocational School No. 2 of Yangiyol District, E. Kongirotov, the leader of the primary organisation of the Youth Union of UzSWLU, presented university life to the graduating students. He introduced university internal process, sports fields and information resource centers.