O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti akademik litseyi ichki monitoringi.
O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti akademik litseyi ichki monitoring guruhining 2023-2024-o’quv yili 1-semestr natijalariga ko'ra akademik litsey pedagog - xodimlarining faoliyati tahlil etildi.
O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 3-dekabrdagi “Iqtidorli yoshlarni saralab olish tizimi va akademik litseylar faoliyatini takomillashtirish chora-tadbirlari to’g‘risida”gi 4910-sonli qarorining ijrosini ta’minlashda hamda akademik litseyning taʼlim jarayoni, o’sib kelayotgan yosh avlodga to’laqonli taʼlim berishda innovatsion texnologiyalarni tadbiq etish, o’qitish tizimini takomilashtirish ishlarida faol ishtirok etayotgan yuqoridagi pedagoglar "Eng namunali o'qituvchi" deb topildi.
O'zining fidoiyligi, faoligi, samarali mehnatlari, yuqori natijalari va erishgan ulkan yutuqlari uchun akademik litsey ustozlariga tashakkur bildiramiz.

По итогам 1-го семестра 2023-2024 учебного года академического лицея Узбекского государственного университета мировых языков проанализирована деятельность академических педагогов-лицеев – сотрудников.
В обеспечении реализации решения Президента Республики Узбекистан от 3 декабря 2020 года № 4910 «О системе отбора талантливой молодежи и мерах по совершенствованию деятельности академических лицеев» и образовательного процесса академического лицея , которая растет. Вышеуказанные педагоги, активно участвующие во внедрении инновационных технологий и совершенствовании системы обучения в обеспечении полноценного образования молодого поколения, были названы «Самым образцовым учителем».
Хотим поблагодарить преподавателей академического лицея за самоотверженность, активность, эффективную работу, высокие результаты и большие достижения.