Mazkur universitet QS xalqaro reytingida Yevropa miqyosida biznes yo‘nalishi bo‘yicha TOP 100 talik, texnik yo‘nalishlarda TOP 200 talik hamda ijtimoiy yo‘nalishlarda TOP 300–400 talikdan o‘rin egallagan.
Uchrashuvda universitet rektori, xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektori, ilmiy ishlar bo‘yicha prorektori hamda San’at va gumanitar fanlar fakulteti dekani ishtirok etdi. Tomonlar O‘zDJTUda Gruzin tili markazini tashkil etish, gruzin tilini o‘qitish yo‘lga qo‘yish, talabalar almashinuvi dasturlarini amalga oshirish hamda ilmiy hamkorlikni rivojlantirish masalalarini muhokama qildilar.
University of Georgia rektori Konstantin Topuria hamkorlikning barcha yo‘nalishlarini qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanini bildirdi. O‘zDJTU rektori I. Tuxtasinov esa talabalar uchun yozgi lagerlar tashkil etish, ilmiy tadqiqotlar doirasida hamkorlikni kengaytirish hamda qo‘shma ta’lim dasturlarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha takliflarni ilgari surdi. Gruziya tomoni ushbu tashabbuslarni mamnuniyat bilan qo‘llab-quvvatlashini ta’kidladi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni mustahkamlashga qaratilgan memorandum imzolandi.

1 апреля делегация Узбекского государственного университета мировых языков посетила один из ведущих частных вузов Грузии — University of Georgia
1 апреля делегация Узбекского государственного университета мировых языков посетила один из ведущих частных вузов Грузии — University of Georgia.
Данный университет занимает высокие позиции в международном рейтинге QS: входит в число TOP-100 в Европе по направлению «Бизнес», TOP-200 по техническим направлениям и TOP-300–400 по социальным направлениям.
Во встрече приняли участие ректор университета, проректор по международным связям, проректор по научной работе, а также декан факультета искусств и гуманитарных наук. Стороны обсудили вопросы создания Центра грузинского языка в УзГУМЯ, организации преподавания грузинского языка, реализации программ студенческого обмена, а также развития научного сотрудничества.
Ректор University of Georgia Константин Топурия выразил готовность поддержать сотрудничество по всем направлениям. В свою очередь, ректор УзГУМЯ И. Тухтасинов выдвинул предложения по организации летних лагерей для студентов, расширению сотрудничества в рамках научных исследований и запуску совместных образовательных программ. Грузинская сторона с удовлетворением подчеркнула готовность поддержать данные инициативы.
По итогам встречи между сторонами был подписан меморандум, направленный на укрепление взаимного сотрудничества.