Mazkur universitet QS xalqaro reytingida Yevropa miqyosida biznes yo‘nalishi bo‘yicha TOP 100 talik, texnik yo‘nalishlarda TOP 200 talik hamda ijtimoiy yo‘nalishlarda TOP 300–400 talikdan o‘rin egallagan.
Uchrashuvda universitet rektori, xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektori, ilmiy ishlar bo‘yicha prorektori hamda San’at va gumanitar fanlar fakulteti dekani ishtirok etdi. Tomonlar O‘zDJTUda Gruzin tili markazini tashkil etish, gruzin tilini o‘qitish yo‘lga qo‘yish, talabalar almashinuvi dasturlarini amalga oshirish hamda ilmiy hamkorlikni rivojlantirish masalalarini muhokama qildilar.
University of Georgia rektori Konstantin Topuria hamkorlikning barcha yo‘nalishlarini qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanini bildirdi. O‘zDJTU rektori I. Tuxtasinov esa talabalar uchun yozgi lagerlar tashkil etish, ilmiy tadqiqotlar doirasida hamkorlikni kengaytirish hamda qo‘shma ta’lim dasturlarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha takliflarni ilgari surdi. Gruziya tomoni ushbu tashabbuslarni mamnuniyat bilan qo‘llab-quvvatlashini ta’kidladi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni mustahkamlashga qaratilgan memorandum imzolandi.

A delegation of Uzbekistan State World Languages University visited one of Georgia’s leading private higher education institutions — the University of Georgia
On April 1, a delegation of Uzbekistan State World Languages University visited one of Georgia’s leading private higher education institutions — the University of Georgia.
The university holds strong positions in the QS international rankings, being listed among the Top 100 in Europe in Business, Top 200 in technical fields, and Top 300–400 in social sciences.
The meeting was attended by the university’s Rector, Vice-Rector for International Relations, Vice-Rector for Research, and the Dean of the Faculty of Arts and Humanities. The parties discussed the establishment of a Georgian Language Center at UzSWLU, the introduction of Georgian language instruction, the implementation of student exchange programmes, and the development of academic cooperation.
Konstantin Topuria, Rector of the University of Georgia, expressed his readiness to support cooperation in all areas. In turn, UzSWLU Rector I. Tuxtasinov put forward proposals on organizing summer camps for students, expanding cooperation in the field of scientific research, and launching joint educational programmes. The Georgian side warmly welcomed and supported these initiatives.
At the conclusion of the meeting, the parties signed a memorandum aimed at strengthening mutual cooperation.