27-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashining navbatdagi 11-son yig’ilishi bo‘lib o‘tdi.
Dastur avvalida O‘zDJTU O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M.Chutpulatov tomonidan Oʻzbekiston Respublikasi Qonuni, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Farmoni, Qaror, Farmoyishlari, Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi Qaror, Farmoyishlari, Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi Hayʼat qarorlari va buyruqlari, universitet tomonidan bajariladigan vazifalar hamda jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash holati, Kengash qarorlarining bajarilishi, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti, A.Navoiy va Islom Karimov Davlat stipendiyasiga universitet talabalari tarkibidan nomzodlarni tavsiya etish masalalari to‘g‘risida hisobot berildi.
An’anaga muvofiq, yig’ilish davomida Filologiya fakulteti Ingliz tili nazariy fanlar kafedrasi oʻqituvchisi Z.Xaitqulovga “10.00.01 – Til nazariyasi. Amaliy va kompyuter lingvistikasi” ixtisosligidan filologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini beruvchi diplomni olganligi bilan tabriklab, noutbuk topshirildi.
Xususan, Oʻzbekiston Respublikasi Ichki Ishlar vazirligi “CAVA U18 Volleyball Chempionship-2024” musobaqasini belgilangan xalqaro normalar asosida tashkil etilishida va mehmon jamoalar aʼzolariga munosib xizmatlari uchun Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Madaminovichga tashakkurnoma va esdalik sovg’asi qabul qilib olindi.
Shuningdek, 27-iyun — Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan O‘zDJTU kopirayteri, kontent-menedjerlari va fakultetlarga biriktirilgan barcha matbuot kotiblariga samimiy tabrik bildirilib, tashakkurnomalar taqdim etildi. Bundan tashqari, universitetning mazkur matbuot xizmati xodimlari bazaviy stipendiyaning ikki baravari miqdorida moddiy rag‘batlantirilishi ma’lum qilindi.

On June 27, the 11th meeting of the Council of the was held Uzbekistan State World languages University.
At the beginning of the program, M. Chutpulatov, vice-rector of UzSWLU for educational affairs, presented the Law of the Republic of Uzbekistan, the Decree, Decisions and Orders of the President of the Republic of Uzbekistan, the Decisions and Orders of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, the Decisions of the Board of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan and orders, the tasks performed by the university and the status of working with the appeals of individuals and legal entities, the implementation of the Council's decisions, the issues of recommending candidates for the State Scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan, A. Navoi and Islam Karimov were reported.
According to tradition, during the meeting, Z. Khaitkulov, teacher of the Department of Theoretical Sciences of the Faculty of Philology, presented "10.00.01 - Theory of Language. He was congratulated on receiving the diploma of Doctor of Philosophy (PhD) in philology from the specialty "Applied and Computer Linguistics" and was given a laptop.
In particular, the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan received a letter of thanks and a souvenir to Ilkhomjon Madaminovich, rector of the Uzbekistan State World Languages University , for his meritorious services to the members of the guest teams in the organization of the "CAVA U18 Volleyball Championship-2024" competition based on the established international norms.
Also, on the occasion of June 27 - the Day of Press and Mass Media Workers, sincere congratulations and letters of thanks were presented to the copywriters, content managers of UzSWLU and all the press secretaries attached to the faculties. In addition, it was announced that the employees of this press service of the university will be financially encouraged in the amount of twice the basic stipend.