O'zDJTU talabalari xalqaro olimpiadada ishtirok etdi
1-aprel va 10-aprel kunlari OʻzDJTU Ingliz tili nazariy aspektlari kafedrasida o'z xalqaro hamkori Turkman milliy jahon tillari instituti tomonidan tashkil qilingan Ingliz tili xalqaro olimpiadasining 1-2-bosqichi oʻtkazildi.
Mazkur bellashuvda Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetidan 3-bosqich talabalari ishtirok etdi.
Bunda iqtidorli talabalar guruhi tashkillashtirilib, ularga rahbarlik qilgan kafedra mudiri Mahina Abduvahabova va kafedra o’qituvchilari Shoxsanam Husanova, Madina Shakirova ishtirokchilarning ingliz tilida o'qish, yozish, eshitish ko'nikmalari bo'yicha o'z bilimlarini sinovdan o'tkazishga amaliy yordam berishdi.

Студенты УзГУМЯ приняли участие в международной олимпиаде
С 1 по 10 апреля на кафедре теоретических аспектов английского языка УзГУМЯ прошли первые и вторые этапы Международной олимпиады по английскому языку, организованной Туркменским национальным институтом мировых языков.
В этом соревновании принимали участие студенты третьего курса Узбекского государственного университета мировых языков.
Была организована группа талантливых студентов, и заведующая кафедрой, Махина Абдувахабова, вместе с преподавателями Шохсанам Хусановой и Мадиной Шакировой оказали практическую помощь участникам, помогая им проверить свои знания в чтении, письме и аудировании на английском языке.