OʻzDJTU va Portsmouth universiteti professorlari oʻrtasida uchrashuv boʻlib o‘tdi
6-mart kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida Buyuk Britaniyaning Portsmouth universiteti professorlari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Mazkur uchrashuvda xalqaro hamkorlik doirasida amalga oshirilayotgan loyihalar muhokama qilindi.
Tadbirda OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, xalqaro hamkorlik boʻyicha mutasaddilar hamda 3-Ingliz tili fakulteti professor-oʻqituvchilari ishtirok etdi. Portsmouth universiteti professorlari Peter Watkins va Gulsa Kutuk Ag bilan uchrashuv davomida quyidagi masalalar muhokama qilindi:
Ingliz tilini oʻqitishni takomillashtirish boʻyicha hamkorlikdagi loyihalar, yangi oʻquv reja va dasturlar ishlab chiqish hamda sinovdan oʻtkazish;

A meeting was held between professors of UzDJTU and the University of Portsmouth
On March 6, a meeting was held at the Uzbek State University of World Languages with professors from the University of Portsmouth, UK. The discussion focused on projects being implemented within the framework of international cooperation.
The event was attended by UzSWLU Rector Ilhomjon Tuxtasinov, officials responsible for international cooperation, and professors from the 3rd English Language Faculty. During the meeting with Portsmouth University professors Peter Watkins and Gulsa Kutuk Ag, the following topics were discussed:
Joint projects to improve English language teaching, development, and testing of new curricula and programs;