OʻzDJTU va Portsmouth universiteti professorlari oʻrtasida uchrashuv boʻlib o‘tdi
6-mart kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida Buyuk Britaniyaning Portsmouth universiteti professorlari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Mazkur uchrashuvda xalqaro hamkorlik doirasida amalga oshirilayotgan loyihalar muhokama qilindi.
Tadbirda OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, xalqaro hamkorlik boʻyicha mutasaddilar hamda 3-Ingliz tili fakulteti professor-oʻqituvchilari ishtirok etdi. Portsmouth universiteti professorlari Peter Watkins va Gulsa Kutuk Ag bilan uchrashuv davomida quyidagi masalalar muhokama qilindi:
Ingliz tilini oʻqitishni takomillashtirish boʻyicha hamkorlikdagi loyihalar, yangi oʻquv reja va dasturlar ishlab chiqish hamda sinovdan oʻtkazish;

Состоялась встреча профессоров УзДЖТУ и Портсмутского университета
6 марта в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча с профессорами британского Университета Портсмута. В ходе встречи были обсуждены проекты, реализуемые в рамках международного сотрудничества.
В мероприятии приняли участие ректор  УзДЖТУ  Илхомжон Тухтасинов, ответственные за международное сотрудничество, а также преподаватели 3-го факультета английского языка. В ходе встречи с профессорами Университета Портсмута Питером Уоткинсом и Гульсой Кутюк Аг были обсуждены следующие вопросы:
Совместные проекты по совершенствованию преподавания английского языка, разработка и тестирование новых учебных программ и курсов;