O‘zDJTUda dissertatsiya ishlari ilmiy seminar muhokamasi bo‘lib o‘tdi
25-dekabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida dissertatsiya ishlari ilmiy seminar muhokamasi o‘tkazildi. Tadbir offline shaklda hamda ZOOM dasturi orqali onlayn tarzda tashkil etildi.
Seminarda Qo‘chqorova Sadoqat Toshpo‘latovna tomonidan 10.00.06 – “Qiyosiy adabiyotshunoslik, chogʻishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik” ixtisosligi bo‘yicha tayyorlangan “Turli janr matnlarida simvolik obrazning voqelanishi va tarjima muammolari (fransuz va o‘zbek tillari materialida)” mavzusidagi dissertatsiya filologiya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun muhokama qilindi.
Rasmiy opponentlar va ilmiy ekspertlar ishtirok etdi. Seminar davomida dissertatsiya ishi atroflicha muhokama qilindi, rasmiy opponentlar tomonidan ilmiy va amaliy jihatlari bo‘yicha fikr-mulohazalar bildirildi.

В УзГУМЯ состоялся научный семинар по диссертационным работам
25 декабря в Узбекском государственном университете мировых языков прошел научный семинар по диссертационным работам. Мероприятие проводилось как в оффлайн формате, так и онлайн через платформу ZOOM.
На семинаре обсуждалась диссертация Садокат Тошполатовны Кочкоровой по специальности 10.00.06 – «Сравнительное литературоведение, сравнительная лингвистика и переводоведение» на тему «Реализация символических образов и проблемы перевода в текстах различных жанров (на материалах французского и узбекского языков)» на соискание ученой степени доктора филологических наук (DSc).
В работе семинара приняли участие официальные оппоненты и научные эксперты. Диссертация была подробно обсуждена, а официальные оппоненты высказали свои научные и практические замечания.