O‘zDJTUda shaxmat musobaqasi g‘oliblari taqdirlandi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Yoshlar kuni” munosabati bilan tashkil etilgan shaxmat musobaqalari yakunlandi.
Musobaqalarda universitet professor-o‘qituvchilari, tyutorlar, ishchi-xodimlar, talaba-yoshlar hamda Uchtepa tumani mahallalaridan tashrif buyurgan yoshlar faol ishtirok etdi. Bellashuvlar o‘g‘il bolalar va qizlar o‘rtasida alohida toifalarda tashkil etilib, ishtirokchilar yuqori intellektual salohiyat, mantiqiy fikrlash va strategik yondashuvini namoyon etdi.
Qizg‘in va murosasiz kechgan bahslar yakuniga ko‘ra har bir yo‘nalish bo‘yicha g‘olib va sovrindorlar aniqlandi.
Taqdirlash marosimida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda xalqaro grossmeyster Nafisa Mo‘minova g‘olib va sovrindorlarga diplomlar, sport medallari hamda qimmatbaho esdalik sovg‘alarini tantanali ravishda topshirdi.
Tadbir yakunida ishtirokchilar g‘oliblarni samimiy qutlab, ularga kelgusidagi musobaqalarda ham ulkan muvaffaqiyatlar tiladi.

Winners of the Chess Tournament Awarded at UzSWLU
The chess tournament organized at Uzbekistan State World Languages University in celebration of Youth Day has come to an end.
The competition brought together university faculty members, tutors, staff, students, and young people from the mahallas of Uchtepa District. The tournament was held in separate categories for boys and girls, with participants demonstrating outstanding intellectual abilities, logical thinking, and strategic gameplay.
Following a series of intense and highly competitive matches, the winners and prize-winners in each category were determined.
During the award ceremony, the Rector of Uzbekistan State World Languages University, Ilxomjon Tuxtasinov, and international grandmaster Nafisa Muminova ceremonially presented diplomas, sports medals, and valuable commemorative gifts to the winners and prize-winners.
At the conclusion of the event, participants warmly congratulated the winners and wished them continued success and outstanding achievements in future competitions.