O‘zDJTUda shaxmat musobaqasi g‘oliblari taqdirlandi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Yoshlar kuni” munosabati bilan tashkil etilgan shaxmat musobaqalari yakunlandi.
Musobaqalarda universitet professor-o‘qituvchilari, tyutorlar, ishchi-xodimlar, talaba-yoshlar hamda Uchtepa tumani mahallalaridan tashrif buyurgan yoshlar faol ishtirok etdi. Bellashuvlar o‘g‘il bolalar va qizlar o‘rtasida alohida toifalarda tashkil etilib, ishtirokchilar yuqori intellektual salohiyat, mantiqiy fikrlash va strategik yondashuvini namoyon etdi.
Qizg‘in va murosasiz kechgan bahslar yakuniga ko‘ra har bir yo‘nalish bo‘yicha g‘olib va sovrindorlar aniqlandi.
Taqdirlash marosimida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda xalqaro grossmeyster Nafisa Mo‘minova g‘olib va sovrindorlarga diplomlar, sport medallari hamda qimmatbaho esdalik sovg‘alarini tantanali ravishda topshirdi.
Tadbir yakunida ishtirokchilar g‘oliblarni samimiy qutlab, ularga kelgusidagi musobaqalarda ham ulkan muvaffaqiyatlar tiladi.

В УзГУМЯ наградили победителей шахматного турнира
В Узбекском государственном университете мировых языков завершились шахматные соревнования, организованные по случаю Дня молодёжи.
В турнире приняли активное участие профессорско-преподавательский состав университета, тьюторы, сотрудники, студенты, а также молодые люди, прибывшие из махаллей Учтепинского района. Соревнования проводились отдельно среди юношей и девушек. Участники продемонстрировали высокий интеллектуальный потенциал, логическое мышление и стратегический подход к игре.
По итогам напряжённых и бескомпромиссных поединков были определены победители и призёры в каждой категории.
В церемонии награждения приняли участие ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ilxomjon Tuxtasinov и международный гроссмейстер Nafisa Mo‘minova. Они торжественно вручили победителям и призёрам дипломы, спортивные медали и памятные ценные подарки.
В завершение мероприятия участники тепло поздравили победителей и пожелали им дальнейших успехов и новых достижений на будущих соревнованиях.