O‘zDJTUda Yevropa delegatsiyasining O‘zbekistondagi vakolatxonasi vakili bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
10-iyul kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Yevropa delegatsiyasining O‘zbekistondagi vakolatxonasi Siyosiy masalalar bo‘yicha mas’ul xodimi Michaela Zelenanska xonim bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov, xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nasirov hamda xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yo‘ldashev ishtirok etdi.
Muloqot davomida universitetda “Yevropa tillari kuni”ni yuqori saviyada tashkil etishning tashkiliy va moliyaviy masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, tadbirda ishtirok etishi rejalashtirilayotgan diplomatik vakolatxonalar, xalqaro tashkilotlar hamda oliy ta’lim muassasalari vakillarini jalb etish masalalari yuzasidan fikr almashildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirish, qo‘shma madaniy-ma’rifiy tadbirlarni amalga oshirish hamda ta’lim sohasidagi aloqalarni mustahkamlash yuzasidan hamkorlikni davom ettirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Meeting Held at UzSWLU with Representative of the Delegation of the European Union to Uzbekistan
On July 10, a meeting was held at the Uzbekistan State University of World Languages (UzSWLU) with Ms. Michaela Zelenanska, Political Affairs Officer at the Delegation of the European Union to Uzbekistan.
The meeting was attended by Ilxomjon Tuxtasinov, Rector of UzSWLU, A. Nasirov, Vice-Rector for International Cooperation, and Kh. Yo‘ldashev, Head of the International Cooperation Department.
During the meeting, the parties discussed organizational and financial issues related to the high-level preparation and implementation of European Day of Languages at the university. They also exchanged views on engaging representatives of diplomatic missions, international organizations, and higher education institutions expected to participate in the event.
At the conclusion of the meeting, both sides expressed their readiness to continue cooperation aimed at further developing mutually beneficial partnerships, implementing joint cultural and educational initiatives, and strengthening cooperation in the field of education.