O‘zDJTUda Yevropa delegatsiyasining O‘zbekistondagi vakolatxonasi vakili bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
10-iyul kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Yevropa delegatsiyasining O‘zbekistondagi vakolatxonasi Siyosiy masalalar bo‘yicha mas’ul xodimi Michaela Zelenanska xonim bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov, xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nasirov hamda xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yo‘ldashev ishtirok etdi.
Muloqot davomida universitetda “Yevropa tillari kuni”ni yuqori saviyada tashkil etishning tashkiliy va moliyaviy masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, tadbirda ishtirok etishi rejalashtirilayotgan diplomatik vakolatxonalar, xalqaro tashkilotlar hamda oliy ta’lim muassasalari vakillarini jalb etish masalalari yuzasidan fikr almashildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirish, qo‘shma madaniy-ma’rifiy tadbirlarni amalga oshirish hamda ta’lim sohasidagi aloqalarni mustahkamlash yuzasidan hamkorlikni davom ettirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

В УзГУМЯ состоялась встреча с представителем Делегации Европейского союза в Узбекистане
10 июля в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча с госпожой Михаэлой Зеленанской, ответственным сотрудником по политическим вопросам Представительства Делегации Европейского союза в Узбекистане.
Во встрече приняли участие ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов, проректор по международному сотрудничеству А. Насиров, а также начальник отдела международного сотрудничества Х. Йулдашев.
В ходе встречи были обсуждены организационные и финансовые вопросы проведения Дня европейских языков на высоком уровне в университете. Также стороны обменялись мнениями по вопросам привлечения представителей дипломатических миссий, международных организаций и высших образовательных учреждений, планирующих принять участие в мероприятии.
По итогам встречи стороны выразили готовность продолжать сотрудничество в целях дальнейшего развития взаимовыгодного партнерства, реализации совместных культурно-просветительских мероприятий и укрепления связей в сфере образования.