O'zDJTUga Birlashgan Arab Amirliklaridan delegatsiya tashrif buyurdi
2023-yil 25-sentabr kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilkhomjon Tuxtasinov Birlashgan Arab Amirliklarining O’zbekistondagi elchixonasi iqtisodiy, siyosiy masalalar va ommaviy axborot vositalari bòlimi boshliģi Mohamed Alzaheriy va Birlashgan Arab Amirliklari universiteti professori Hamad bin Siroyni qabul qildi.
Muloqot chog’ida tomonlar mazkur davlat oliy ta’lim muassasalari bilan o’qituvchi, ilmiy tadqiqotchilar va talabalar almashinuvini yo’lga qo’yish, hamkorlikda BAAning jamg’arma va donor tashkilotlari moliyaviy ko’magida xalqaro loyihalarni amalga oshirish, talabalar uchun o’zbek tili va madaniyatiga oid qishki va yozgi maktablarni tashkil qilish va boshqa tomonlarni qiziqtirgan yo’nalishlarda o’zaro manfaatli aloqalarni rivojlantirish masalalarini muhokama qildilar.
Ushrashuvdan so’ng professor Hamad bin Siroy O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti arab tili o’qituvchilari va talabalari uchun “Amirlikning ijodkorlik meroslari” mavzusida taqdimot o’tkazdi.

25 сентября 2023 года ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов принял руководителя Отдела по экономическим, политическим вопросам и средствам массовой информации посольства Объединенных Арабских Эмиратов в Узбекистане Мохамеде Альзахери и профессора Университета Объединенных Арабских Хамада бин Сироя.
В ходе беседы стороны обсудили вопросы развития сотрудничестива по обмену преподавателями, научными исследователями и студентами высших учебных заведений, реализации международных проектов при финансовой поддержке фондов и донорских организаций ОАЭ, организации зимних и летних школ по узбекскому языку и культуре для студентов, а также другие направления взаимодействия, представляющмих  взаимный интерес сторон.
После встречи профессор Хамад бин Сирой провел презентацию на тему “Творческое наследие Эмиратов” для преподавателей и студентов арабского языка Узбекского государственного университета мировых языков.