Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida tyutorlar faoliyatini yanada takomillashtirish, ularning psixologik bilim, koʻnikma va malakalarini oshirish bo’yicha oʻquv seminarning 1-kuni bo’lib o’tdi.
Bugun 25-dekabr kuni O’zDJTU psixologi Z.Xayrullayeva tomonidan universitet tyutorlari hamda pedagog tarbiyachilar uchun “Talabalar bilan ishlashda muomala madaniyati va xulq-atvor” mavzusida oʻquv seminar tashkil etildi.
Mashg’ulotlarning bosh maqsadi tyutorlar ish samaradorligini oshirish va ularni talaba psixologik xususiyatlarini toʻgʻri baholay olishga oʻrgatishdan iborat.

В Государственном университете мировых языков Узбекистана прошел 1-й день образовательного семинара по дальнейшему совершенствованию работы репетиторов, совершенствованию их психологических знаний, навыков и квалификации.
Сегодня, 25 декабря, психолог УзГУМЯ З.Хайруллаева организовала обучающий семинар для преподавателей и педагогов вузов на тему «Культура и поведение в работе со студентами».
Основная цель тренинга – повысить эффективность работы преподавателей и научить их правильно оценивать психологические особенности учащихся.