Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida tyutorlar faoliyatini yanada takomillashtirish, ularning psixologik bilim, koʻnikma va malakalarini oshirish bo’yicha oʻquv seminarning 1-kuni bo’lib o’tdi.
Bugun 25-dekabr kuni O’zDJTU psixologi Z.Xayrullayeva tomonidan universitet tyutorlari hamda pedagog tarbiyachilar uchun “Talabalar bilan ishlashda muomala madaniyati va xulq-atvor” mavzusida oʻquv seminar tashkil etildi.
Mashg’ulotlarning bosh maqsadi tyutorlar ish samaradorligini oshirish va ularni talaba psixologik xususiyatlarini toʻgʻri baholay olishga oʻrgatishdan iborat.

The 1st day of the educational seminar on further improvement of the work of tutors, improvement of their psychological knowledge, skills and qualifications was held at the Uzbekistan State World Languages ​​University.
Today, December 25, the psychologist of UzSWLU Z. Khairullayeva organized a training seminar for university tutors and pedagogues on the topic "Culture and behavior in working with students".
The main goal of the training is to increase the work efficiency of tutors and to teach them to correctly assess the psychological characteristics of students.