Rektor talabalar turar joylaridagi yashash sharoitlari bilan tanishdi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori I. Tuxtasinov Moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektor M. Xamrayev bilan birgalikda universitetning 2-talabalar turar joyida bo‘ldi.
Ob-havoning keskin sovib ketgani munosabati bilan talabalar uchun yaratilgan yashash sharoitlari joyida ko‘zdan kechirildi.
Tashrif davomida TTJda talabalar bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazishi uchun yaratilgan sharoitlarga alohida e’tibor qaratildi. Shuningdek, xavfsizlik qoidalariga qat’iy rioya etish zarurligi ta’kidlandi.
Rektor kirish-chiqish yo‘laklarida muzlash holatlarining oldini olish, sirpanchiq joylarni bartaraf etish bo‘yicha mas’ullarga tegishli topshiriqlar berdi.
Shuningdek, jarayon doirasida universitetda KOICA tashkiloti tomonidan koreys tili va adabiyotini o‘qitishni takomillashtirish maqsadida O‘zDJTUda amalga oshirilayotgan loyiha doirasida Sharq filologiyasi fakultetida ajratilgan auditoriyalarda olib borilayotgan ta’mirlash va rekonstruksiya jarayonlari bilan ham tanishildi. Mazkur auditoriyalar loyiha talablariga muvofiq zamonaviy o‘quv jarayonini tashkil etishga moslashtirilmoqda.
Shu bilan birga, rektor 4-, 5- va 6-talabalar turar joylarida ham bo‘lib, u yerdagi vaziyatni joyida tahlil qildi, yashash sharoitlarini ko‘zdan kechirdi hamda talabalar bilan bevosita suhbatlashdi.

Ректор ознакомился с условиями проживания в студенческих общежитиях
Сегодня ректор Узбекского государственного университета мировых языков И. Тухтасинов совместно с проректором по финансово-экономическим вопросам М. Хамраевым посетил 2-е студенческое общежитие университета.
В связи с резким похолоданием на месте были проверены условия проживания, созданные для студентов.
В ходе визита особое внимание было уделено условиям, обеспечивающим содержательное проведение студентами свободного времени в общежитии. Также была подчеркнута необходимость строгого соблюдения правил безопасности.
Ректор дал ответственным лицам соответствующие поручения по предотвращению образования гололёда на входных и выходных проходах, а также по устранению скользких участков.
Кроме того, в рамках визита состоялось ознакомление с ходом ремонтных и реконструкционных работ в аудиториях факультета восточной филологии, выделенных в рамках проекта, реализуемого в УзГУМЯ при поддержке организации KOICA с целью совершенствования преподавания корейского языка и литературы. Указанные аудитории приводятся в соответствие с требованиями проекта и адаптируются для организации современного учебного процесса.
Наряду с этим ректор посетил 4-е, 5-е и 6-е студенческие общежития, где на месте проанализировал текущую ситуацию, осмотрел условия проживания и провёл непосредственные беседы со студентами.
В ходе данных визитов вопросы обеспечения безопасности и комфорта студентов были определены в качестве приоритетных задач.