Rektor talabalar turar joylaridagi yashash sharoitlari bilan tanishdi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori I. Tuxtasinov Moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektor M. Xamrayev bilan birgalikda universitetning 2-talabalar turar joyida bo‘ldi.
Ob-havoning keskin sovib ketgani munosabati bilan talabalar uchun yaratilgan yashash sharoitlari joyida ko‘zdan kechirildi.
Tashrif davomida TTJda talabalar bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazishi uchun yaratilgan sharoitlarga alohida e’tibor qaratildi. Shuningdek, xavfsizlik qoidalariga qat’iy rioya etish zarurligi ta’kidlandi.
Rektor kirish-chiqish yo‘laklarida muzlash holatlarining oldini olish, sirpanchiq joylarni bartaraf etish bo‘yicha mas’ullarga tegishli topshiriqlar berdi.
Shuningdek, jarayon doirasida universitetda KOICA tashkiloti tomonidan koreys tili va adabiyotini o‘qitishni takomillashtirish maqsadida O‘zDJTUda amalga oshirilayotgan loyiha doirasida Sharq filologiyasi fakultetida ajratilgan auditoriyalarda olib borilayotgan ta’mirlash va rekonstruksiya jarayonlari bilan ham tanishildi. Mazkur auditoriyalar loyiha talablariga muvofiq zamonaviy o‘quv jarayonini tashkil etishga moslashtirilmoqda.
Shu bilan birga, rektor 4-, 5- va 6-talabalar turar joylarida ham bo‘lib, u yerdagi vaziyatni joyida tahlil qildi, yashash sharoitlarini ko‘zdan kechirdi hamda talabalar bilan bevosita suhbatlashdi.

Today, the Rector of Uzbekistan State World Languages University, I. Tukhtasinov, together with the Vice-Rector for Financial and Economic Affairs, M. Khamrayev, visited the university’s Dormitory No. 2.
Due to the sharp drop in temperature, the living conditions provided for students were inspected on site.
During the visit, special attention was paid to the conditions created for students to spend their free time meaningfully in the dormitory. The importance of strict compliance with safety regulations was also emphasized.
The Rector issued relevant instructions to responsible staff to prevent icing in entrance and exit areas and to eliminate slippery spots.
In addition, within the framework of the visit, the Rector familiarized himself with the ongoing repair and reconstruction works in the classrooms of the Faculty of Oriental Philology allocated under a project implemented at USWLU with the support of the KOICA organization, aimed at improving the teaching of Korean language and literature. These classrooms are being adapted in accordance with project requirements to ensure a modern educational process.
Furthermore, the Rector also visited Dormitories No. 4, 5, and 6, where he analyzed the situation on site, reviewed living conditions, and held direct conversations with students.