4-may kuni OʻzDJTUda “Toshkent bitiruvchi va talaba-yoshlar” loyihasi doirasida “Rektor va talaba-yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov qatnashdi va tadbirni ochib berdi. Shuningdek, tadbirda Uchtepa tuman Bandlikka koʻmaklashish va kambagʻallikni qisqartirish markazi xodimlari, maktab direktorlari ish beruvchi tashkilot sifatida ishtirok etdi.
Dastur davomida tadbir mehmoni Uchtepa tuman hokimining Yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari O.Raxmonberdiyev soʻzga chiqib, yoshlarga eʼtibor va ularga yaratilayotgan imkoniyatlar haqida soʻzlab oʻtdi. Shuningdek, talabalarning taklif va mulohazalari bilan qiziqdi. Talabalar tomonidan taklif hamda muammolarga qisqa fursatda yechim beriladigan boʻldi.

On May 4, a meeting of "Rector and students-youths" was organized within the framework of the project "Tashkent graduates and students-youths" at UzSWLU.
Rector of the university Ilkhomjon Tukhtasinov attended the meeting and opened the event. Also, employees of the Uchtepa District Employment Assistance and Poverty Alleviation Center, school principals participated in the event as an employer organization.
During the program, the guest of the event, O. Rakhmonberdiyev, the deputy of the Uchtepa district governor for youth policy, social development and spiritual and educational affairs, spoke about the attention to young people and the opportunities created for them. He was also interested in the suggestions and opinions of the students. Proposals and solutions to problems were given by students in a short period of time.