4-may kuni OʻzDJTUda “Toshkent bitiruvchi va talaba-yoshlar” loyihasi doirasida “Rektor va talaba-yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov qatnashdi va tadbirni ochib berdi. Shuningdek, tadbirda Uchtepa tuman Bandlikka koʻmaklashish va kambagʻallikni qisqartirish markazi xodimlari, maktab direktorlari ish beruvchi tashkilot sifatida ishtirok etdi.
Dastur davomida tadbir mehmoni Uchtepa tuman hokimining Yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari O.Raxmonberdiyev soʻzga chiqib, yoshlarga eʼtibor va ularga yaratilayotgan imkoniyatlar haqida soʻzlab oʻtdi. Shuningdek, talabalarning taklif va mulohazalari bilan qiziqdi. Talabalar tomonidan taklif hamda muammolarga qisqa fursatda yechim beriladigan boʻldi.

4 мая в УзГУМЯ в рамках проекта «Ташкентские выпускники и студенты-молодежь» была организована встреча «Ректора и студентов-молодежи».
На встрече присутствовал и открыл мероприятие ректор университета Ильхомджон Тухтасинов. Также в мероприятии в качестве организации-работодателя приняли участие сотрудники Учтепинского районного центра содействия трудоустройству и преодолению бедности, директора школ.
В ходе программы гость мероприятия заместитель акима Учтепинского района по молодежной политике, социальному развитию и духовно-просветительским вопросам О.Рахмонбердиев рассказал о внимании к молодежи и созданных для нее возможностях. Его также интересовали предложения и мнения студентов. Предложения и решения задач были даны студентами в короткий срок.