Rektor va yoshlar uchrashuvi
18-oktabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida 4-Talabalar turar joyida yashovchi talabalar bilan Rektor va yoshlar uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sadiyev, universitet rahbariyatining boshqa vakillari, TTJlar muvofiqlashtiruvchi bo‘limi xodimlari, tarbiyachi-pedagoglar hamda 4-Talabalar turar joyida yashovchi  talabalar ishtirok etdi.
Uchrashuvni universitet rektori I.Tuxtasinov ochib  berdi va universitet faoliyati, undagi yaratilgan shart-sharoitlar, o‘quv dasturlari, to‘g‘risida ma’lumot berib o‘tdi. Talabalar turar joyida yashovchi talabalarni muammolarini eshitib, ularni bartaraf etish bo‘yicha mas’ullarga topshiriq berdi.
Muloqot davomida universitet rektori  4-TTJda  "Eng toza xona" bo‘yicha o‘tkazilgan tanlovining 1-2-3-o‘rin g‘oliblarini tashakkurnoma bilan taqdirladi. Shuningdek, eng namunali qavat, shu eng yaxshi qavat rahbarlarini e’tirof etdi.

Ректор и молодежная встреча
18 октября в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча ректора с проживающими в общежитии №4 студентами.
На встрече присутствовали ректор университета Илхомжон Тухтасинов, первый проректор по вопросам молодежи и духовно-просветительской работе Валиджон Садиев, другие представители руководства университета, сотрудники отдела координации общежитий, воспитатели-педагоги, а также студенты, проживающие в общежитии №4.
Ректор университета И. Тухтасинов открыл встречу, предоставив информацию о деятельности университета, созданных условиях и учебных программах. Он выслушал проблемы студентов, проживающих в общежитии, и дал поручения ответственным лицам для их решения.
Программа продолжилась в формате открытого диалога, в ходе которого студенты задавали вопросы и вносили предложения.
В ходе беседы ректор наградил благодарственными письмами победителей конкурса «Самая чистая комната» за 1-е, 2-е и 3-е места.