Rektor va yoshlar uchrashuvi
18-oktabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida 4-Talabalar turar joyida yashovchi talabalar bilan Rektor va yoshlar uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sadiyev, universitet rahbariyatining boshqa vakillari, TTJlar muvofiqlashtiruvchi bo‘limi xodimlari, tarbiyachi-pedagoglar hamda 4-Talabalar turar joyida yashovchi  talabalar ishtirok etdi.
Uchrashuvni universitet rektori I.Tuxtasinov ochib  berdi va universitet faoliyati, undagi yaratilgan shart-sharoitlar, o‘quv dasturlari, to‘g‘risida ma’lumot berib o‘tdi. Talabalar turar joyida yashovchi talabalarni muammolarini eshitib, ularni bartaraf etish bo‘yicha mas’ullarga topshiriq berdi.
Muloqot davomida universitet rektori  4-TTJda  "Eng toza xona" bo‘yicha o‘tkazilgan tanlovining 1-2-3-o‘rin g‘oliblarini tashakkurnoma bilan taqdirladi. Shuningdek, eng namunali qavat, shu eng yaxshi qavat rahbarlarini e’tirof etdi.

On October 18, a meeting between the Rector and students residing in Dormitory No. 4 was held at the Uzbekistan State University of World Languages.
The meeting was attended by the university rector Ilkhomjon Tuxtasinov, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work Valijon Sadiyev, other university officials, staff of the dormitory coordination department, mentors, and students residing in Dormitory No. 4.
Rector I. Tuxtasinov opened the meeting, providing information about the university's activities, the conditions created there, and the educational programs offered. He listened to the issues raised by students residing in the dormitory and instructed responsible persons to address these concerns.
The program continued in an open dialogue format, allowing students to ask questions and make suggestions.