Rus filologiyasi fakulteti yangi o‘quv yiliga tayyor!
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Rus filologiyasi fakulteti 2026–2027-o‘quv yilini yangi muhit va yangilangan sharoitlar bilan kutib olishga tayyor.
Fakultetda o‘quv auditoriyalari hamda umumiy foydalanish joylari tartibga keltirilib, talabalar uchun ta’lim olishga qulay sharoitlar yanada yaxshilandi. Yangilangan muhit talabalarning rus tilini chuqur o‘zlashtirishi, nazariy bilimlarini amaliyot bilan mustahkamlashi, ijodiy fikrlashi va zamonaviy ko‘nikmalarini rivojlantirishiga xizmat qiladi.
Yangi o‘quv yilida talabalarni yangi bilimlar, qiziqarli loyihalar, ijodiy izlanishlar va yangi imkoniyatlar kutmoqda.

Факультет русской филологии готов к новому учебному году!
Факультет русской филологии Узбекского государственного университета мировых языков готов встретить 2026–2027 учебный год в обновлённой атмосфере и с улучшенными условиями.
На факультете приведены в порядок учебные аудитории и зоны общего пользования, а условия для комфортного обучения студентов были дополнительно улучшены. Обновлённая среда способствует углублённому изучению русского языка, закреплению теоретических знаний на практике, развитию творческого мышления и современных навыков студентов.
В новом учебном году студентов ждут новые знания, интересные проекты, творческие поиски и новые возможности.