4-yanvar kuni O’zDJTU Xaqaro jurnalistika fakultetida professor-o’qituvchilar uchun seminar-trening tashkil etildi.
Treningda O’zDJTU Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha 1-prorektor V. Sa’diyev, fakultet Ijtimoiy fanlar kafedrasi mudiri N. Jo’rayev va fakultet mas’ullari moderator sifatida ishtirok etdi.
Seminarda O’zbekiston Respublikasi Prezidentining Ma’naviyat va ma’rifat respublika kengashining kengaytirilgan videoselektor yig’ilishida qilgan ma’ruzasi mazmun-mohiyati, undan kelib chiqadigan ustuvor vazifalar, O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining mazmun-mohiyati, Kasb axloqi normalari to’g’risidagi Nizom qoidalari, Korrupsiyaga qarshi kurash borasida amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar haqida ma’ruza qilindi.

On January 4, a seminar-training for professors and teachers was organized at the Faculty of Journalism of UzSWLU Khagaro.
The training was attended by V.Sadiyev, the 1st vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs of UzSWLU, the head of the department of social sciences, N.Jorayev, and the faculty officials as moderators.
At the seminar, the content of the speech of the President of the Republic of Uzbekistan at the expanded video selector meeting of the Republican Council of Spirituality and Enlightenment, the priorities arising from it, the content and essence of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, the norms of professional ethics The provisions of the Regulation, the measures implemented in the fight against corruption were reported.