2025-yil 16-aprel O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Sharq filologiyasi fakulteti Koreys filologiyasi kafedrasi o‘qituvchilari O‘g‘iloy Xujayeva hamda Husnida Aslanova Koreya xalqaro almashinuv jamg‘armasining koreys tili bo‘yicha doktorantura bosqichi uchun ajratilgan nufuzli stipendiyasi sohibiga aylanishdi.
Ushbu stipendiya va sertifikatlar shu kuni Koreya Respublikasining O‘zbekistondagi elchixonasi bosh maslahatchisi janob Kwon San Hyong tomonidan tantanali ravishda topshirildi.
Ma’lumot uchun: Koreya xalqaro almashinuv jamg‘armasi (KF) tomonidan xorijdagi koreyashunoslik yo‘nalishida tahsil olayotgan doktorantlarga mo‘ljallangan stipendiya dasturi 1991-yildan buyon amalga oshirib kelinadi. Dasturning asosiy maqsadi koreyashunos olimlarni tayyorlash, koreya tili, adabiyoti, madaniyati va jamiyatiga oid ilmiy tadqiqotlarni qo‘llab-quvvatlashdan iborat.
Ustozlarimizni ushbu yuksak yutuq bilan tabriklaymiz va ilmiy faoliyatlarida yana-da ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Преподаватели факультета восточной филологии стали обладателями престижной стипендии
16 апреля 2025 года преподаватели кафедры корейской филологии факультета восточной филологии Узбекского государственного университета мировых языков — Огилой Хужаева и Хуснида Асланова — стали обладателями престижной стипендии, выделенной Фондом международного обмена Республики Корея для прохождения докторской программы по корейскому языку.
В тот же день стипендии и сертификаты были торжественно вручены советником посольства Республики Корея в Узбекистане господином Квон Сан Хёном.
Для справки: Стипендиальная программа Фонда международного обмена Кореи (KF) для аспирантов, обучающихся за рубежом в области корееведения, реализуется с 1991 года. Основной целью программы является подготовка специалистов-корееведов, а также поддержка научных исследований, связанных с корейским языком, литературой, культурой и обществом.
Поздравляем наших преподавателей с этим высоким достижением и желаем им больших успехов в научной деятельности!