“Sportchi — yurt himoyachisi”: O‘zDJTUda voleybol bo‘yicha talabalar o‘rtasida musobaqalar boshlandi
27-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti sport majmuasida talaba-yigitlar o‘rtasida voleybol bo‘yicha universitet birinchiligi musobaqalari start oldi. Sport oyligi doirasida o‘tkazilayotgan bellashuvlar “Sportchi — yurt himoyachisi” shiori ostida tashkil etildi.
Musobaqalarning dastlabki — saralash bosqichlarida fakultet jamoalari o‘zaro keskin va murosasiz bahslarda kuch sinashdi. Yakunda eng yaxshi to‘rt jamoa sovrinli o‘rinlar uchun final bosqichiga yo‘l oldi.
28-may kuni bo‘lib o‘tadigan hal qiluvchi bellashuvlar:
3-o‘rin uchun uchrashuv: Ingliz filologiyasi fakulteti jamoasi Sharq filologiyasi fakulteti jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Final uchrashuvi: Xalqaro jurnalistika fakulteti jamoasi Tarjimonlik fakulteti jamoasi bilan universitet chempioni unvoni uchun bellashadi.
Musobaqaning asosiy maqsadi – talabalarning jismoniy faolligini oshirish, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish va sport orqali vatanparvarlik ruhini yuksaltirishdan iborat.

«Спортсмен — защитник Родины»: В УзГУМЯ стартовали соревнования по волейболу среди студентов
27 мая в спортивном комплексе Узбекского государственного университета мировых языков стартовали соревнования по волейболу среди студентов-юношей за первенство университета. Соревнования проводятся в рамках месячника спорта под девизом «Спортсмен — защитник Родины».
В отборочных турах турнира команды факультетов продемонстрировали напряжённую и бескомпромиссную борьбу. По итогам отборочного этапа четыре сильнейшие команды вышли в финал, чтобы побороться за призовые места.
Решающие матчи, которые состоятся 28 мая:
Матч за 3-е место: команда факультета английской филологии встретится с командой факультета восточной филологии.
Финальный матч: команда факультета международной журналистики сразится с командой факультета перевода за звание чемпиона университета.
Основная цель соревнований — повышение физической активности студентов, популяризация здорового образа жизни и воспитание патриотического духа через спорт.