8-mart — Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan koʻp yillik samarali mehnati va oʻz xizmat vazifasiga boʻlgan sadoqati uchun bir guruh ayol ustozlar, professor-oʻtuvchilar faxriy yorliq bilan taqdirlandi.
Taqdirlanganlar orasida OʻzDJTUda faoliyat yuritayotgan, universitet ravnaqi yoʻlida mehnat qilayotgan xodimalar ham bor.
Ana shunday eʼtirofga sazovor boʻlgan Lingvistika va ingliz adabiyoti kafedrasi professori Ashurova Dilyaram Umarovna, Ingliz tilini oʻqitish metodikasi №3 kafedrasi dotsenti
Tuxtaxodjayeva Zulfiya Tuxtayevna, Tahririy-nashriyot boʻlimi “Filologiya masalalari” jurnali bosh muharriri Bakiyeva Gulandom Xisamovna hamda Arab tili tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedrasi mudiri Qodirova Kamala Salixovnalarni universitet jamoasi ham muborakbod etadi!

On March 8, on the occasion of International Women's Day, the Ministry of Higher Education, Science and Innovations awarded a group of female teachers and professors with honorary certificates for their many years of effective work and dedication to their duties.
There are female staff members of the UzSWLU among the awardees who are working for the development of the university.
Ashurova Dilyaram Umarovna, professor of the Department of Linguistics and English Literature, associate professor of the Department of English Language Teaching Methodology No. 3,
Zulfiya Tukhtayevna Tukhtakhodjayeva, editor-in-chief of the "Philology Issues" magazine, Bakiyeva Gulandom Khisamovna, and Kadyrova Kamala Salikhovna, head of the Department of Arabic Translation Theory and Practice who received such recognition are also congratulated by the university administration!