10-oktyabr kuni oʻtkazilgan OʻzDJTU Kengashi davomida, an’anaga muvofiq, mukofot va ilmiy daraja olganlar ham taqdirlandi. Jumladan:
Moliya va iqtisod ishlari boʻyicha prorektor, iqtisod fanlari doktori (DSc), professor Abdullayev Suyun Ortiqovich Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 24-sentyabrdagi 352-sonli buyrugʻiga asosan, “Oliy ta’lim a’lochisi” koʻkrak nishoni bilan hamda Oʻrta Osiyo xalqlari tarixi instituti Turon Fanlar Akademiyasi Prezidiumining 2024-yil 28-iyuldagi 1/07-24-bayonnomasiga asosan, “Akademik” ilmiy unvoni berilgani bilan;
Ingliz filologiyasi fakulteti dekani, filologiya fanlari doktori, professor Ergasheva Guli Ismoilovna Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga muvofiq  1-oktyabr — Oʻqituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan taʼlim-tarbiya tizimida alohida oʻrnak koʻrsatgani uchun “Shuhrat” medali bilan;
Rus filologiyasi fakulteti dekani, pedagogika fanlari doktori, professor v.b. Rahmonov Azizxon Bositxonovich 2024-yil 17-sentyabr kuni Mustaqil Davlatlar Hamdoʻstligi Gumanitar hamkorlik kengashi va MDH davlatlarining Gumanitar Hamkorlik Davlatlararo fondi tomonidan taʼsis etilgan “Hamdoʻstlik debyutlari” Xalqaro mukofoti bilan
taqdirlangani ta’kidlanib, rektor Ilxomjon Madaminovich tomonidan mukofot sohiblariga samimiy tabrik izhor etildi.
Shuningdek:
Pedagogika fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini beruvchi diplomni olganligi bilan Tarjimonlik fakulteti dekani Yoʻldoshev Ulugʻbek Ravshanbekovich;
Pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini beruvchi diplomni olganligi bilan Ingliz tili 1-fakulteti Ingliz tili nazariy aspektlari №1 kafedrasi katta o‘qituvchisi Samiyeva Sayyora Ne’matovna;
Pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini beruvchi diplomni olganligi bilan Ingliz tili 3-fakulteti Ingliz tilini o‘qitish metodikasi №3 kafedrasi o‘qituvchisi Moydinova Elmira Kamariddinovna;
Filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini beruvchi diplomni olganligi bilan:
Roman-german filologiyasi fakulteti Ispan tili amaliy fanlar kafedrasi kata o‘qituvchisi Narbayeva Gulnoza Xusanovna;
Tarjimonlik fakulteti Ingliz tili amaliy tarjima kafedrasi o‘qituvchisi Mamatkulova Saidaxon Shukurjonovna;
Xalqaro jurnalistika fakulteti Axborot xizmati va jamoatchilik bilan aloqalar kafedrasi o‘qituvchisi Saidova Muhayyo Oʻktamovna taqdirlanib, ularga sovgʻa sifatida taqdim etilgan noutbuklarni qabul qilib oldi.

10 октября на заседании Совета УзДжТУ в соответствии с традицией были награждены обладатели наград и ученых степеней. В частности:
Проректор по финансовым и экономическим вопросам, доктор экономических наук (DSc), профессор Абдуллаев Суюн Ортикович в соответствии с приказом Министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 24 сентября 2024 года № 352 был награжден нагрудным знаком "Отличник высшего образования" и присвоением ученого звания "Академик" согласно протоколу Президиума Академии наук народов Центральной Азии от 28 июля 2024 года № 1/07-24;
Декан факультета английской филологии, доктор филологических наук, профессор Эргашева Гули Исмоиловна в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан награждена медалью "Шухрат" за выдающиеся достижения в системе образования и воспитания в связи с Днем учителя и наставника 1 октября;
Декан факультета русской филологии, доктор педагогических наук, профессор в.и. Рахмонов Азизхон Боситхонбович был награжден Международной премией "Дебюты Содружества", учрежденной Советом гуманитарного сотрудничества Содружества Независимых Государств и Государственным фондом гуманитарного сотрудничества стран СНГ, 17 сентября 2024 года. Ректор Илхомжон Мадоминович поздравил обладателей наград с искренними пожеланиями.
Кроме того: Декан факультета переводчиков Ёлдошев Улугбек Равшанбекович был награжден дипломом, подтверждающим степень доктора педагогических наук (DSc); Преподаватель кафедры теоретических аспектов английского языка 1-го факультета Самиева Саййора Нематоновна получила диплом, подтверждающий степень философии по педагогическим наукам (PhD); Преподаватель кафедры методики преподавания английского языка 3-го факультета Мойдинова Эльмира Камариддиновна также была награждена дипломом, подтверждающим степень философии по педагогическим наукам (PhD);
Преподаватели, получившие дипломы, подтверждающие степень философии по филологическим наукам (PhD): Преподаватель кафедры испанского языка практических дисциплин факультета романогерманской филологии Нарбаева Гулноза Хусановна; Преподаватель кафедры практического перевода факультета переводчиков Мамадкулова Сайдахон Шукуржоновна; Преподаватель кафедры информационных услуг и связей с общественностью факультета международной журналистики Саидова Мухайо Октамовна были награждены и получили ноутбуки в качестве подарков.