O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida ommaviy sportni rivojlantirish va aholi jismoniy faolligini oshirish bo‘yicha belgilangan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida “Vazir kubogi” sport musobaqalari tashkil etildi.
Ushbu turnir oliy ta’lim muassasalari rahbarlari o‘rtasida mini futbol, stol tennisi va shaxmat bo‘yicha o‘tkazildi.
4-mart kuni Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti sport majmuasida musobaqaning rasmiy ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov ushbu turnirning stol tennisi musobaqasida qatnashib, sportga bo‘lgan qiziqishi va mahoratini namoyon qildi.
“Vazir kubogi” oliy ta’lim muassasalari rektorlari o‘rtasida sportni targ‘ib qilish, sog‘lom turmush tarzini shakllantirish va do‘stona aloqalarni mustahkamlash maqsadida tashkil etildi.

В Ташкенте стартовали спортивные соревнования «Кубок министра»
Во исполнение поручений, данных на видеоселекторном совещании под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, по развитию массового спорта и повышению физической активности населения, были организованы спортивные соревнования «Кубок министра».
Этот турнир проводился среди руководителей высших учебных заведений по мини-футболу, настольному теннису и шахматам.
4 марта в спортивном комплексе Ташкентского государственного университета востоковедения состоялась официальная церемония открытия соревнований.
Ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов принял участие в турнире по настольному теннису, продемонстрировав свой интерес к спорту и мастерство.
«Кубок министра» организован с целью продвижения спорта среди ректоров вузов, формирования здорового образа жизни и укрепления дружеских связей.