O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida ommaviy sportni rivojlantirish va aholi jismoniy faolligini oshirish bo‘yicha belgilangan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida “Vazir kubogi” sport musobaqalari tashkil etildi.
Ushbu turnir oliy ta’lim muassasalari rahbarlari o‘rtasida mini futbol, stol tennisi va shaxmat bo‘yicha o‘tkazildi.
4-mart kuni Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti sport majmuasida musobaqaning rasmiy ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov ushbu turnirning stol tennisi musobaqasida qatnashib, sportga bo‘lgan qiziqishi va mahoratini namoyon qildi.
“Vazir kubogi” oliy ta’lim muassasalari rektorlari o‘rtasida sportni targ‘ib qilish, sog‘lom turmush tarzini shakllantirish va do‘stona aloqalarni mustahkamlash maqsadida tashkil etildi.

Minister's Cup" sports competitions have started in Tashkent
To implement the tasks set during a video conference chaired by the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, on promoting mass sports and increasing physical activity among the population, the "Minister’s Cup" sports competitions were organized.
This tournament was held among the heads of higher education institutions in mini-football, table tennis, and chess.
On March 4, the official opening ceremony of the competition took place at the sports complex of Tashkent State University of Oriental Studies.
The rector of Uzbekistan State World Languages University, Ilhomjon Tuxtasinov, participated in the table tennis tournament, demonstrating his interest in sports and his skills.
The "Minister’s Cup" was organized to promote sports among university rectors, encourage a healthy lifestyle, and strengthen friendly relations.