27-mart kuni O'sh davlat universiteti Jismoniy madaniyat va sport kafedrasi mudiri Sulayman Sabirov O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili ikkinchi fakultetiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida Ingliz tili ikkinchi fakulteti dekani B.Kulmatov, Jismoniy madaniyat va sport kafedrasi o'qituvchilari hamda O'sh davlat universiteti o'qituvchisi S.Sabirov o'rtasida uchrashuv tashkilucg etildi.
Jarayonda O'zDJTU Ingliz tili ikkinchi fakulteti hamda O'sh davlat universitetining Jismoniy madaniyat va sport kafedrasi o'rtasida Xalqaro hamkorlik bo'yicha  memorandum imzolandi.
Uchrashuv yakunida  memorandum doirasidagi kelgusi rejalar muhokama etilib, O'sh davlat universitetining 85 yilligi munosabati bilan esdalik sovg'asi fakultetga taqdim etildi.

27 марта заведующий кафедрой физической культуры и спорта ОшГУ Сулайман Сабиров посетил вторую кафедру английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
В ходе визита была организована встреча декана второго факультета английского языка Б.Кулматова с преподавателями кафедры физической культуры и спорта и заведующим кафедрой ОшГУ С.Сабировым.
В ходе процесса был подписан меморандум о международном сотрудничестве между Вторым факультетом английского языка УзГУМЯ и кафедрой физической культуры и спорта Ошского государственного университета.
В завершение встречи были обсуждены дальнейшие планы в рамках меморандума, а профессорско-преподавательскому составу был вручен сувенир по случаю 85-летия ОшГУ.