17-oktabr kuni Britaniya Kengashining O‘zbekistondagi vakolatxonasi direktor o‘rinbosari Jamilya Gulyamova hamda Ingliz tili dasturlari direktori Maykl Konnolli bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
O‘zDJTU rektori I. Tuxtasinov mehmonlarga universitetni rivojlantirish strategiyasi doirasida amalga oshirilayotgan ishlar, xususan ingliz tili bo‘yicha malakali mutaxassislar tayyorlash borasida olib borilayotgan samarali faoliyat hamda Britaniya Kengashi bilan hamkorlikda bajarilayotgan muhim loyihalar to‘g‘risida batafsil ma’lumot berdi.
O‘z navbatida, o‘tgan 20 yildan ortiq muddatda universitetni  qo‘llab-quvvatlab kelayotganligi uchun Britaniya Kengashi rahbarlariga minnatdorchilik bildirdi.
Shuningdek, Britaniya OTMlarining boy tajribasidan foydalangan holda mustaqil ta’limni rivojlantirish, baholashning samarali mexanizmlarini joriy etish maqsadida turli loyihalar ishlab chiqish va ularni Britaniya Kengashi bilan hamkorlikda amalga oshirish kabi takliflarni berdi.
Jamilya Gulyamova  “Uzluksiz kasbiy malakani oshirish” (Contunuing Professional Development) va Inkluziv ta’limga  alohida e’tibor qaratish, “Universitet Boshqaruvi” loyihasini amalga oshirish hozirda Britaniya Kengashi tomonidan amalga oshirilayotgan muhim loyihalar ekanligini ta’kidlab o‘tdi.
Maykl Konnolli ingliz tili o‘qituvchilarini malakasini oshirish jarayonida Britaniya Kengashi tomonidan ishlab chiqilgan elektron resurslar, online platformalar va mobil ilovalardan bepul foydalanishlari mumkinligini ma’lum qildi. I. Tuxtasinov O‘zDJTU huzuridagi Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazi tinglovchilari uchun Maykl Konnolli va hamkasblari tomonidan tavsiya etilayotgan resurslar va materiallar bo‘yicha taqdimotlar o‘tkazish orqali ularni xabardor qilish yaxshi natija berishini aytib o‘tdi.

On October 17, a meeting took place with Jamila Gulamova, Deputy Director of the British Council's office in Uzbekistan, and Michael Connolly, Director of English Language Programs.
The Rector of UzSWLU, I. Tukhtasinov, provided detailed information to the guests about the ongoing work within the university’s development strategy, specifically regarding the effective activities in training qualified specialists in English and important projects being implemented in collaboration with the British Council.
He expressed gratitude to the British Council leaders for their over 20 years of support for the university.
Additionally, he proposed developing various projects to promote independent learning, introduce effective assessment mechanisms, and implement these in collaboration with the British Council, leveraging the rich experience of British universities.
Jamila Gulamova noted that "Continuing Professional Development" and Inclusive Education are significant projects currently being implemented by the British Council, with particular attention to "University Governance."
Michael Connolly shared that English teachers can use electronic resources, online platforms, and mobile applications developed by the British Council for free to enhance their qualifications. I. Tukhtasinov suggested that presentations on recommended resources and materials from Michael Connolly and his colleagues for the attendees of the UzSWLU Center for Retraining and Professional Development would be beneficial.