“Xalq diplomatiyasi raqamli davrda” mavzusida ilmiy seminar bo‘lib o‘tdi
Tadbirning asosiy maqsadi – yoshlarni xalq diplomatiyasi loyihalariga jalb qilish, mahalliy va xorijiy yoshlar tashkilotlari hamda volontyorlar o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash va onlayn muloqot platformalari orqali fikr almashishni faollashtirishdan iborat bo‘ldi.
Seminarda 5 ta oliy ta’lim muassasasidan talaba-yoshlar ishtirok etdi. Ular orasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro munosabatlar va siyosatshunoslik yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar ham faol qatnashib, 3 ta jamoa ko‘rinishida o‘z bilim va salohiyatlarini namoyish etdi.
Tadbirning faxriy mehmoni – Moskva shahridan tashrif buyurgan Zabolotskix Nataliya Viktorovna (Yevrosiyo va Afrika xalqlari assambleyasi Bosh kengashi rais o‘rinbosari, siyosatshunos va mediatexnolog) talabalarning chiqishlariga yuqori baho berib, ularga esdalik sovg‘alar hamda sertifikatlar topshirdi.

Научный семинар на тему «Народная дипломатия в цифровую эпоху»
19 апреля во Дворце творчества молодежи в Ташкенте по инициативе Центра народной дипломатии Шанхайской организации сотрудничества был проведён научный семинар на тему «Народная дипломатия в цифровую эпоху», а также интерактивная игра под девизом «Социально-гуманитарное сотрудничество глазами молодежи».
Основная цель мероприятия — вовлечение молодежи в проекты народной дипломатии, укрепление сотрудничества между местными и зарубежными молодежными организациями и волонтёрами, а также активизация обмена мнениями через онлайн-платформы.
В семинаре приняли участие студенты из пяти высших учебных заведений. Особенно активно проявили себя студенты направления международных отношений и политологии Университета мировых языков Узбекистана, представив свои знания и потенциал в составе трёх команд.
Почётным гостем мероприятия стала Наталия Викторовна Заболоцких из Москвы (заместитель председателя Генерального совета Ассамблеи народов Евразии и Африки, политолог и медиатехнолог), которая высоко оценила выступления студентов и вручила им памятные подарки и сертификаты.