7- fevral kuni O‘zDJTU vakillari Indoneziyaga tashrifi Gunadarma Universitetida davom etdi.
2025-yil 7-fevral kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti delegatsiyasi Indoneziyaning yetakchi oliy ta’lim muassasalaridan biri hisoblangan Gunadarma Universitetiga tashrif buyurdi. Uchrashuv davomida ikki tomon o‘rtasida talabalar va professor-o‘qituvchilar almashinuvi, grant ajratish, talabalar almashinuvi va ilmiy hamkorlik imkoniyatlari masalalari keng muhokama qilindi.
Tashrif davomida Gunadarma Universitetining muassisi va rektori, doktor, professor I.S. Margianti xonim universitetning imkoniyatlari va imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot berdi hamda videoroliklar namoyish etildi. Rektor xonim O‘zbekistonning do‘sti sifatida, ko‘p yillik tajribasi va O‘zbekistondagi saylovlarda faol ishtirok etish tajribasi, shuningdek, bir qator oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorligi mavjudligini ta’kidlab o‘tdi.
Hamkorlik doirasida ingliz tili yo‘nalishi va kommunikatsiya yo‘nalishlarining dekanlari va kafedra mudirlari ham uchrashuvda ishtirok etishdi. Shuningdek, Gunadarma Universitetining medikommunikatsiya, jurnalistika, ingliz tili, Indoneziya tili va doktorantura yo‘nalishlarida grant ajratish va talabalar almashinuvi bo‘yicha hamkorlik imkoniyatlari ham muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida Gunadarma Universiteti rektori I.S. Margianti xonim va O‘zDJTU prorektori o‘rtasida anglashuv memorandumi imzolandi.
Gunadarma Universitetida 9 ta fakultet faoliyat yuritib, 40 mingdan ortiq talabalar tahsil olmoqda. Universitet Jakarta shahrida joylashgan bo‘lib, 60 dan ortiq binoga ega. Shuningdek, 63 gektar maydonda joylashgan orolda o‘z texnopark laboratoriyasiga ega bo‘lishi zamonaviy ta’lim va tadqiqot imkoniyatlarini ta’minlaydi.

UzDJTU Representatives Continue Their Visit to Indonesia at Gunadarma University
On February 7, 2025, the delegation of the Uzbek State University of World Languages (UzDJTU) visited Gunadarma University, one of Indonesia's leading higher education institutions.
During the meeting, both sides held extensive discussions on student and faculty exchange programs, grant allocations, student mobility, and scientific cooperation opportunities.
During the visit, the founder and rector of Gunadarma University, Dr. Prof. I.S. Margianti, provided detailed information about the university’s capabilities and presented video materials. As a friend of Uzbekistan, the rector highlighted her years of experience, active participation in elections in Uzbekistan, and collaboration with several higher education institutions.
As part of the cooperation discussions, deans and department heads of English language and communication programs also participated. Additionally, opportunities for grants and student exchanges in medical communication, journalism, English language, Indonesian language, and doctoral programs at Gunadarma University were discussed.
At the end of the meeting, a memorandum of understanding was signed between Gunadarma University Rector Dr. I.S. Margianti and the Vice-Rector of UzDJTU.
Background Information
Gunadarma University has 9 faculties and educates over 40,000 students. Located in Jakarta, the university has more than 60 buildings. Additionally, it owns a technology park laboratory on an island covering 63 hectares, providing modern education and research opportunities.