7- fevral kuni O‘zDJTU vakillari Indoneziyaga tashrifi Gunadarma Universitetida davom etdi.
2025-yil 7-fevral kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti delegatsiyasi Indoneziyaning yetakchi oliy ta’lim muassasalaridan biri hisoblangan Gunadarma Universitetiga tashrif buyurdi. Uchrashuv davomida ikki tomon o‘rtasida talabalar va professor-o‘qituvchilar almashinuvi, grant ajratish, talabalar almashinuvi va ilmiy hamkorlik imkoniyatlari masalalari keng muhokama qilindi.
Tashrif davomida Gunadarma Universitetining muassisi va rektori, doktor, professor I.S. Margianti xonim universitetning imkoniyatlari va imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot berdi hamda videoroliklar namoyish etildi. Rektor xonim O‘zbekistonning do‘sti sifatida, ko‘p yillik tajribasi va O‘zbekistondagi saylovlarda faol ishtirok etish tajribasi, shuningdek, bir qator oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorligi mavjudligini ta’kidlab o‘tdi.
Hamkorlik doirasida ingliz tili yo‘nalishi va kommunikatsiya yo‘nalishlarining dekanlari va kafedra mudirlari ham uchrashuvda ishtirok etishdi. Shuningdek, Gunadarma Universitetining medikommunikatsiya, jurnalistika, ingliz tili, Indoneziya tili va doktorantura yo‘nalishlarida grant ajratish va talabalar almashinuvi bo‘yicha hamkorlik imkoniyatlari ham muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida Gunadarma Universiteti rektori I.S. Margianti xonim va O‘zDJTU prorektori o‘rtasida anglashuv memorandumi imzolandi.
Gunadarma Universitetida 9 ta fakultet faoliyat yuritib, 40 mingdan ortiq talabalar tahsil olmoqda. Universitet Jakarta shahrida joylashgan bo‘lib, 60 dan ortiq binoga ega. Shuningdek, 63 gektar maydonda joylashgan orolda o‘z texnopark laboratoriyasiga ega bo‘lishi zamonaviy ta’lim va tadqiqot imkoniyatlarini ta’minlaydi.

Представители УзГМУ продолжили визит в Индонезии в Университете Гунадхарма
7 февраля 2025 года делегация Узбекского государственного университета мировых языков (УзГМУ) посетила Университет Гунадхарма, одно из ведущих высших учебных заведений Индонезии.
В ходе встречи стороны провели широкие обсуждения по вопросам обмена студентами и преподавателями, выделения грантов, мобильности студентов и возможностей научного сотрудничества.
Во время визита основатель и ректор Университета Гунадхарма, доктор, профессор И.С. Маргианти, подробно рассказала о возможностях университета и представила видеоматериалы. Ректор отметила свою многолетнюю дружбу с Узбекистаном, активное участие в выборах в Узбекистане, а также сотрудничество с рядом высших учебных заведений.
В рамках сотрудничества во встрече также приняли участие деканы и заведующие кафедрами направлений английского языка и коммуникации. Кроме того, были обсуждены возможности предоставления грантов и обмена студентами по программам медицинской коммуникации, журналистики, английского и индонезийского языков, а также докторантуры.
В завершение встречи ректор Университета Гунадхарма доктор И.С. Маргианти и проректор УзГМУ подписали меморандум о взаимопонимании.
Справка
В Университете Гунадхарма функционирует 9 факультетов, и обучается более 40 000 студентов. Университет расположен в Джакарте и имеет более 60 зданий. Кроме того, он владеет технологическим парком-лабораторией на острове площадью 63 гектара, обеспечивая современные образовательные и исследовательские возможности.