27-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Sharq filologiyasi fakultetida Koreys tili va madaniyati to‘garaklarini yurituvchi KOICA loyiha volontyorlarining 2025-2027-yillar davomida faoliyat olib borishi rejalashtirilgan loyiha doirasida Koreya Madaniyat markazining ochilish tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha prorektor A. Nasirov ochib berdi. Loyiha davomida Sharq filologiyasi fakulteti binosining birinchi qavatida Koreya Madaniyat markazini yaratish ko‘zda tutilgan bo‘lib, ochilish tadbirida 14 nafar volontyor va KOICA’dan kelgan xodimlar ishtirok etishdi.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar Koreya Madaniyat markazining maqsad va vazifalari, to‘garak faoliyatlari va kelajakdagi rejalar haqida gapirib o‘tishdi.
Talabalar uchun bu markazda koreys tili va madaniyatini chuqurroq o‘rganish imkoniyati yaratiladi, shuningdek, turli madaniy tadbirlar va mahorat darslari tashkil etilishi ko‘zda tutilgan bo‘lib, ushbu markaz ikki xalq o‘rtasidagi madaniy aloqalarni mustahkamlash, talabalar orasida koreys tili va madaniyatiga qiziqishni oshirishda katta rol o‘ynashi kutilmoqda.

On January 27, 2025, the opening ceremony of the Korea Culture Center was held at the Department of Eastern Philology of the Uzbekistan State University of World Languages within the framework of a project aimed at the activities of KOICA project volunteers from 2025 to 2027.
The event was opened by A. Nasirov, Vice-Rector for International Cooperation of the Uzbekistan State University of World Languages.
As part of the project, it is planned to create a Korea Culture Center on the first floor of the Department of Eastern Philology building. The opening ceremony was attended by 14 volunteers and staff from KOICA.
Speakers at the event discussed the goals and objectives of the Korea Culture Center, its club activities, and future plans.
For students, the center will offer opportunities to study Korean language and culture in more depth. In addition, various cultural events and masterclasses will be organized. This center is expected to play a significant role in strengthening cultural ties between the two nations and increasing students' interest in the Korean language and culture.