Xolmuradov Raxmatilla Neʼmatillayevich 2025-yil 1-fevraldan Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti xaridlar bilan ishlash va taʼminot boʻlimi boshligʻi lavozimiga tayinlandi.
2005-2009 yy. — Toshkent arxitektura qurilish instituti talabasi
2017-2019 yy. — Toshkent arxitektura qurilish universiteti magistri
2009-2011 yy. — Toshkent arxitektura qurilish instituti marketing xizmati boʻlimi kontrakt toʻlovi nazoratchisi
2011-2014 yy. — Toshkent arxitektura qurilish instituti hisobxonasi tashkilotlar bilan ishlash boʻlimi I-toifali hisobchisi
2014-2023 yy. — Toshkent arxitektura qurilish universiteti hisobxonasi moddiy ashyolar boʻyicha I-toifali hisobchisi
2015-2023 yy. — Toshkent arxitektura qurilish universiteti huzuridagi pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularni malakasini oshirish tarmoq markazi bosh hisobchisi (oʻrindoshlik asosida)
2019-2024 yy. — Toshkent arxitektura qurilish universitetining “Iqtisodiyot va koʻchmas mulk” kafedrasida v.v.b dotsent, oʻrindoshlik asosida “Buxgalteriya hisobi, iqtisodiy tahlil va audit” fani oʻqituvchisi
2023-2024 yy. — Toshkent arxitektura qurilish universiteti hisobxonasi bosh hisobchi oʻrinbosari
2024-2025 yy. — Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Devoni Davlat byudjeti boshqarmasi Byudjet siyosati va davlat xaridlari sektorining yetakchi maslahatchisi
2025-y. – h.v. — Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti xaridlar bilan ishlash va taʼminoti boʻlimi boshligʻi

Xolmuradov Rakhmatilla Ne'matillayevich
Xolmuradov Rakhmatilla Ne'matillayevich was appointed as the Head of the Procurement and Supply Department of the Uzbekistan State  World Languages University on February 1, 2025.
2005-2009: Student at Tashkent Institute of Architecture and Civil Engineering
2017-2019: Master's student at Tashkent Institute of Architecture and Civil Engineering University
2009-2011: Payment Controller at the Marketing Service Department of Tashkent Institute of Architecture and Civil Engineering
2011-2014: First Category Accountant at the Organizational Relations Department of the Accounting Office at Tashkent Institute of Architecture and Civil Engineering
2014-2023: First Category Accountant for Material Resources at the Accounting Office of Tashkent Institute of Architecture and Civil Engineering University
2015-2023: Chief Accountant (on a temporary basis) at the Pedagogical Staff Retraining and Professional Development Network Center under Tashkent Institute of Architecture and Civil Engineering University
2019-2024: Associate Professor at the Department of "Economics and Real Estate" at Tashkent Institute of Architecture and Civil Engineering University, Lecturer of "Accounting, Economic Analysis, and Audit" (on a temporary basis)
2023-2024: Deputy Chief Accountant at Tashkent Institute of Architecture and Civil Engineering University
2024-2025: Leading Consultant of the Budget Policy and State Procurement Sector at the State Budget Department of the Secretariat of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan
2025–present: Head of the Procurement and Supply Department at the Uzbekistan State University of World Languages