Xolmuradov Raxmatilla Neʼmatillayevich 2025-yil 1-fevraldan Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti xaridlar bilan ishlash va taʼminot boʻlimi boshligʻi lavozimiga tayinlandi.
2005-2009 yy. — Toshkent arxitektura qurilish instituti talabasi
2017-2019 yy. — Toshkent arxitektura qurilish universiteti magistri
2009-2011 yy. — Toshkent arxitektura qurilish instituti marketing xizmati boʻlimi kontrakt toʻlovi nazoratchisi
2011-2014 yy. — Toshkent arxitektura qurilish instituti hisobxonasi tashkilotlar bilan ishlash boʻlimi I-toifali hisobchisi
2014-2023 yy. — Toshkent arxitektura qurilish universiteti hisobxonasi moddiy ashyolar boʻyicha I-toifali hisobchisi
2015-2023 yy. — Toshkent arxitektura qurilish universiteti huzuridagi pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularni malakasini oshirish tarmoq markazi bosh hisobchisi (oʻrindoshlik asosida)
2019-2024 yy. — Toshkent arxitektura qurilish universitetining “Iqtisodiyot va koʻchmas mulk” kafedrasida v.v.b dotsent, oʻrindoshlik asosida “Buxgalteriya hisobi, iqtisodiy tahlil va audit” fani oʻqituvchisi
2023-2024 yy. — Toshkent arxitektura qurilish universiteti hisobxonasi bosh hisobchi oʻrinbosari
2024-2025 yy. — Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Devoni Davlat byudjeti boshqarmasi Byudjet siyosati va davlat xaridlari sektorining yetakchi maslahatchisi
2025-y. – h.v. — Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti xaridlar bilan ishlash va taʼminoti boʻlimi boshligʻi

Холмурадов Рахматилла Нематиллаевич
Холмурадов Рахматилла Нематиллаевич был назначен начальником отдела работы с закупками и снабжением Узбекского государственного университета мировых языков с 1 февраля 2025 года.
2005-2009 гг. — Студент Ташкентского архитектурно-строительного института
2017-2019 гг. — Магистрант Ташкентского архитектурно-строительного университета
2009-2011 гг. — Контролёр по оплате контрактов в отделе маркетинговых услуг Ташкентского архитектурно-строительного института
2011-2014 гг. — Бухгалтер первой категории в отделе работы с организациями бухгалтерии Ташкентского архитектурно-строительного института
2014-2023 гг. — Бухгалтер первой категории по материальным ценностям в бухгалтерии Ташкентского архитектурно-строительного университета
2015-2023 гг. — Главный бухгалтер (по совместительству) Центра переподготовки педагогических кадров и повышения их квалификации при Ташкентском архитектурно-строительном университете
2019-2024 гг. — Доцент кафедры «Экономика и недвижимость» Ташкентского архитектурно-строительного университета, преподаватель дисциплины «Бухгалтерский учёт, экономический анализ и аудит» (по совместительству)
2023-2024 гг. — Заместитель главного бухгалтера Ташкентского архитектурно-строительного университета
2024-2025 гг. — Ведущий консультант сектора бюджетной политики и государственных закупок Главного управления Государственного бюджета Секретариата Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан
2025 г. — по настоящее время — Начальник отдела работы с закупками и снабжением Узбекского государственного университета мировых языков