Yosh tadqiqotchilar to‘garagi faoliyatini xalqaro maydonda davom ettirmoqda
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Minsk davlat lingvistika universiteti talabalari “Yosh tadqiqotchilar” klubi doirasida o‘z faoliyatini yanada rivojlantirib, navbatdagi bosqichga qadam qo‘ydi.
Ingliz tili integrallashgan kursi-3 kafedrasi mudiri P.Omanov hamda katta o‘qituvchilari Y.Sharipova, Y.Zemlyankina rahbarligida ikki davlat talabalari Minsk Lingvistika Universitetida bo‘lib o‘tgan “СТУДЕНЧЕСКИЕ НАУЧНЫЕ ЧТЕНИЯ ” (Talabaning ilmiy mutolaasi) nomli 2-ilmiy-amaliy konferensiyada talabalarimiz turli sho‘balarda faol ishtirok etishdi. Ushbu tadbirda talabalar o‘zlarining ilmiy maqola va taqdimotlari bilan chiqish qilib, bilim va tajribalarini almashishdi.
Bu tadbir nafaqat ilmiy hamkorlikni mustahkamlash, balki ikki davlat talabalari o‘rtasida madaniy va akademik almashinuvni rivojlantirish uchun ham ajoyib imkoniyat bo‘ldi. Yosh tadqiqotchilar to‘garagi tashabbuskor o‘qituvchilari va talabalari kelajakda ham shunday loyihalar orqali hamkorlikni kengaytirishni rejalashtirmoqda.
To‘garakning faoliyati talabalarning xalqaro arenada ilmiy qiziqishlarini namoyish etish va qolaversa, ingliz tilidagi nutq mahoratini takomillashtirish yo‘lida muhim qadam hisoblanadi.
Kafedrada mavjud imkoniyatlarda samarali foydalangan holda boshqa xorij oliy ta’lim muassasalari bilan ham xalqaro aloqalarni o‘rnatish, mavjudlarini yangi bosqichga olib chiqish rejalashtirilgan.

Клуб «Молодые исследователи» продолжает свою деятельность на международной арене
Студенты Узбекского государственного университета мировых языков и Минского государственного лингвистического университета продолжают развивать свою деятельность в рамках клуба «Молодые исследователи» и сделали шаг вперед на следующую ступень.
Под руководством заведующего кафедрой интегрированного курса английского языка П. Оманова и старших преподавателей Я. Шариповой и Я. Землянкиной студенты двух стран активно участвовали в 2-й научно-практической конференции «СТУДЕНЧЕСКИЕ НАУЧНЫЕ ЧТЕНИЯ», которая прошла в Минском лингвистическом университете. На данном мероприятии студенты представили свои научные статьи и презентации, обменялись знаниями и опытом.
Это событие стало не только прекрасной возможностью для укрепления научного сотрудничества, но и для развития культурного и академического обмена между студентами двух стран. Инициаторы клуба «Молодые исследователи» и его участники планируют расширять сотрудничество через такие проекты и в будущем.
Деятельность клуба является важным шагом в демонстрации научных интересов студентов на международной арене, а также в совершенствовании их ораторского мастерства на английском языке.
С использованием доступных возможностей кафедры планируется установить международные связи с другими зарубежными высшими учебными заведениями и вывести их на новый уровень.