Yosh tadqiqotchilar to‘garagi faoliyatini xalqaro maydonda davom ettirmoqda
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Minsk davlat lingvistika universiteti talabalari “Yosh tadqiqotchilar” klubi doirasida o‘z faoliyatini yanada rivojlantirib, navbatdagi bosqichga qadam qo‘ydi.
Ingliz tili integrallashgan kursi-3 kafedrasi mudiri P.Omanov hamda katta o‘qituvchilari Y.Sharipova, Y.Zemlyankina rahbarligida ikki davlat talabalari Minsk Lingvistika Universitetida bo‘lib o‘tgan “СТУДЕНЧЕСКИЕ НАУЧНЫЕ ЧТЕНИЯ ” (Talabaning ilmiy mutolaasi) nomli 2-ilmiy-amaliy konferensiyada talabalarimiz turli sho‘balarda faol ishtirok etishdi. Ushbu tadbirda talabalar o‘zlarining ilmiy maqola va taqdimotlari bilan chiqish qilib, bilim va tajribalarini almashishdi.
Bu tadbir nafaqat ilmiy hamkorlikni mustahkamlash, balki ikki davlat talabalari o‘rtasida madaniy va akademik almashinuvni rivojlantirish uchun ham ajoyib imkoniyat bo‘ldi. Yosh tadqiqotchilar to‘garagi tashabbuskor o‘qituvchilari va talabalari kelajakda ham shunday loyihalar orqali hamkorlikni kengaytirishni rejalashtirmoqda.
To‘garakning faoliyati talabalarning xalqaro arenada ilmiy qiziqishlarini namoyish etish va qolaversa, ingliz tilidagi nutq mahoratini takomillashtirish yo‘lida muhim qadam hisoblanadi.
Kafedrada mavjud imkoniyatlarda samarali foydalangan holda boshqa xorij oliy ta’lim muassasalari bilan ham xalqaro aloqalarni o‘rnatish, mavjudlarini yangi bosqichga olib chiqish rejalashtirilgan.

The "Young Researchers" Club Continues Its Activities on the International Stage
Students from the Uzbekistan State World Languages University and Minsk State Linguistic University have further developed their activities within the "Young Researchers" club, taking a step forward to the next level.
Under the leadership of the head of the Integrated English Language Course Department, P. Omanov, and senior lecturers Y. Sharipova and Y. Zemlyankina, students from both countries actively participated in the 2nd Scientific and Practical Conference "STUDENTS' SCIENTIFIC READINGS," held at Minsk Linguistic University. At this event, the students presented their research papers and presentations, exchanging knowledge and experience.
This event not only became an excellent opportunity to strengthen scientific cooperation but also to foster cultural and academic exchange between students from both countries. The initiators and participants of the "Young Researchers" club plan to expand cooperation through such projects in the future.
The club’s activities are an important step in showcasing students' scientific interests on the international stage, as well as improving their public speaking skills in English.
By effectively using the available opportunities within the department, plans are underway to establish international relations with other foreign higher education institutions and elevate them to the next level.