283-maktabda “Xorijiy tillarni rivojlantirish va o‘qitish” markazi doirasida ingliz tili o‘qitish bo‘yicha master-klass o‘tkazildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz filologiyasi fakulteti ingliz tili nazariy fanlar kafedrasi o‘qituvchilari S. Mannonova, A. Murtazaeva, F. Satishova va N. Sharipova tomonidan Uchtepa tumanidagi 283-maktabda “Xorijiy tillarni rivojlantirish va o‘qitish” markazi doirasida ingliz tili o‘qitish bo‘yicha master-klass o‘tkazildi.
Mazkur mashg‘ulot “CLIL methodologies for teaching English” mavzusiga bag‘ishlandi. Dars davomida o‘qituvchilar ingliz tilida muhokama olib borib, o‘z fikr va mulohazalarini erkin ifoda etdilar.
Jarayon mobaynida ular ingliz tilini o‘qitish metodikalarini takomillashtirish, boshlang‘ich va yuqori sinflarda dars o‘tish mahorati va ko‘nikmalarini oshirish, shuningdek kreativ fikrlashni rivojlantirish imkoniga ega bo‘ldilar.
Mashg‘ulot yakunida maktab o‘qituvchilari “CLIL methodologies for teaching English” mavzusining asosiy mazmunini chuqurroq tushunib, o‘z bilimlarini mustahkamlab oldilar.

A master class on teaching English was held at School No. 283 within the framework of the “Center for the Development and Teaching of Foreign Languages”
The teachers of the Department of Theoretical English Studies at the Faculty of English Philology of Uzbekistan State World Languages University — S. Mannonova, A. Murtazaeva, F. Satishova, and N. Sharipova — conducted a master class on English language teaching at School No. 283 in the Uchtepa district within the framework of the “Center for the Development and Teaching of Foreign Languages
The session was dedicated to the topic “CLIL methodologies for teaching English.” During the class, the teachers held discussions in English and freely expressed their ideas and opinions.
Throughout the process, they had the opportunity to enhance English teaching methodologies, improve their skills in conducting lessons in both primary and upper grades, and foster creative thinking.
At the end of the session, school teachers gained a deeper understanding of the main concepts of “CLIL methodologies for teaching English” and strengthened their knowledge.