4-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Baxodirova Nigoraxon Shavkatxon qizining 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili) ixtisosligi bo‘yicha pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan “Ingliz tilini o‘qitishda yuqori sinf o‘quvchilarining produktiv ko‘nikmasini pragmatik yondashuv asosida rivojlantirish” mavzusidagi dissertatsiya ishining ilmiy seminar muhokamasi oflayn hamda ZOOM onlayn platformasi orqali bo‘lib o‘tdi.
Muhokama davomida izlanuvchi tomonidan olib borilgan ilmiy tadqiqotning maqsad va vazifalari, nazariy hamda amaliy ahamiyati, erishilgan ilmiy natijalar yuzasidan taqdimot qilindi.
Muhokama yakunida dissertatsiya ishi bo‘yicha berilgan savollarga tegishli javoblar olinib, ilmiy ishning dolzarbligi va amaliy ahamiyati e’tirof etildi.

4 июня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось обсуждение диссертационной работы Баходировой Нигораxон Шавкатхон кизи на научном семинаре. Заседание прошло в смешанном формате — офлайн и через онлайн-платформу Zoom — в рамках подготовки к получению ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам по специальности 13.00.02 – Теория и методика обучения и воспитания (английский язык).
Тема диссертации: «Развитие продуктивных навыков учащихся старших классов на основе прагматического подхода в обучении английскому языку».
В ходе обсуждения соискатель представил цели и задачи исследования, его теоретическую и практическую значимость, а также полученные научные результаты.
По итогам обсуждения были получены ответы на заданные вопросы, а актуальность и практическая значимость научной работы были признаны участниками научного семинара.