Ingliz tili 3-fakulteti hisobot yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi (dolzarb 90 kun )
27-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili 3-fakultetida 2024–2025 o‘quv yili yakuni bo‘yicha hisobot yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori, I.M. Tuxtasinov, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori V.A. Sadiyev, o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M.Ch. Chutpulatov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor O.Ya. Yusupov, xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha prorektor A.A. Nasirov hamda moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektor M.S. Xamrayev ishtirok etdi.
Shuningdek, yig‘ilishda fakultet dekani va kafedra mudirlari, professor-o‘qituvchilar hamda mas’ul xodimlar qatnashdi.
Hisobot yig‘ilishida quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar tahlil qilindi:
O‘quv va o‘quv-uslubiy sohadagi natijalar;
Ilmiy tadqiqotlar va nashrlar samaradorligi;
Xalqaro hamkorlik doirasidagi loyihalar, almashinuv dasturlari;
Ma’naviy-ma’rifiy yo‘nalishda o‘tkazilgan tadbirlar, yoshlar bilan ishlash samarasi;
2024–2025 o‘quv yili yakunidagi mavjud muammolar va ularni bartaraf etish bo‘yicha takliflar;
2025–2026 o‘quv yilida universitet va fakultet rivoji uchun belgilangan ustuvor yo‘nalishlar.
Yig‘ilish davomida prorektorlar tomonidan professor-o‘qituvchilar faoliyatiga doir taklif va mulohazalar bildirildi. Fakultet jamoasi tomonidan esa yangi o‘quv yilida samaradorlikni oshirish, xalqaro faoliyatni kengaytirish, ilmiy tadqiqotlarni jadallashtirishga doir aniq reja va tashabbuslar ilgari surildi.
Yig‘ilish yakunida rektor Ilxomjon Tuxtasinov fakultet jamoasiga bildirilgan ishonch va kutilyotgan natijalar haqida alohida to‘xtalib, barcha sohalarda yangilanish va izchillikni taʼminlashda faol bo‘lish zarurligini ta’kidladi.

Отчётное собрание факультета английского языка №3 (актуальные 90 дней)
27 июня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось отчетное собрание факультета английского языка №3 по итогам 2024–2025 учебного года.
В собрании приняли участие ректор университета И.М. Тухтасинов, первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе В.А. Садиев, проректор по учебной работе М.Ч. Чутпулатов, проректор по научной работе и инновациям О.Я. Юсупов, проректор по международному сотрудничеству А.А. Насиров и проректор по финансово-экономическим вопросам М.С. Хамраев.
Также в мероприятии участвовали декан факультета, заведующие кафедрами, профессорско-преподавательский состав и ответственные сотрудники.
На отчетном собрании были проанализированы результаты по следующим направлениям:
Достижения в учебной и учебно-методической сфере;
Эффективность научных исследований и публикаций;
Проекты и программы обмена в рамках международного сотрудничества;
Проведённые духовно-просветительские мероприятия и работа с молодёжью;
Существующие проблемы по итогам 2024–2025 учебного года и предложения по их устранению;
Приоритетные направления развития университета и факультета на 2025–2026 учебный год.
Во время собрания проректоры высказали предложения и мнения относительно деятельности преподавателей. Представители факультета выступили с чёткими планами и инициативами по повышению эффективности, расширению международного сотрудничества и активизации научной деятельности в новом учебном году.
В завершение ректор Илхомжон Тухтасинов отметил доверие, оказанное коллективу факультета, и ожидаемые результаты, подчеркнув необходимость быть активными в обеспечении обновлений и последовательности во всех сферах.