Ispaniyaga ketayotganlar bilan uchrashuv
1-may kuni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov Yevropa Ittifoqining “Erasmus+ KA171 Staff Mobility” dasturi doirasida Ispaniyaga yo‘l oladigan professor-o‘qituvchilar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida safar oldidan muhim masalalar muhokama qilinib, xorijda O‘zbek tiliga bo‘lgan qiziqishni oshirish, uni Ispaniyada kengroq o‘rgatish hamda ushbu tilni o‘rganishga qiziquvchilar uchun qulay sharoitlar yaratish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Safar doirasida professor-o‘qituvchilar Universidad de Huelva va Universidad de Alicante universitetlarida ma’ruzalar bilan ishtirok etishlari rejalashtirilgan.
Mazkur tashrif xalqaro hamkorlikni mustahkamlash, ilmiy tajriba almashish va milliy tilimizni xalqaro miqyosda targ‘ib etishda muhim qadam hisoblanadi.

Встреча с преподавателями, направляющимися в Испанию
1 мая ректор университета Ilxomjon Tuxtasinov провёл встречу с профессорско-преподавательским составом, которые отправятся в Испанию в рамках программы Европейского Союза «Erasmus+ KA171 Staff Mobility».
В ходе встречи были обсуждены важные вопросы, связанные с предстоящей поездкой, с особым акцентом на повышение интереса к узбекскому языку за рубежом, его более широкое преподавание в Испании, а также создание благоприятных условий для изучения языка заинтересованными лицами.
В рамках поездки преподаватели планируют выступить с лекциями в Университете Уэльвы (Universidad de Huelva) и Университете Аликанте (Universidad de Alicante).
Данный визит является важным шагом в укреплении международного сотрудничества, обмене научным опытом и продвижении нашего национального языка на международном уровне.