O‘zDJTUda “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi
19-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti akademik litseyida rektor Tuxtasinov Ilxomjon Madaminovich ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Tadbir litsey direktori Obidova Maxsudaxon Obidovna tomonidan olib borildi.
Tadbirni rektor ochib berdi va yoshlar bilan bevosita muloqot qilish, ularning fikr va tashabbuslarini eshitish har doim ustuvor vazifa ekanligini ta’kidladi.
Uchrashuv davomida eng faol talabalarning “Akademik litsey iftixori” va “Rektor stipendiyasi” bilan taqdirlanishi bo‘lib o‘tdi. Talabalar o‘z fikr va takliflarini bildirdi, rektor esa ularni qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanligini qayd etdi.
Mazkur tadbir yoshlar bilan muloqot qilish, ularning tashabbuslari va kelajak rejalari bilan yaqindan tanishish imkonini berdi. Litsey talabalari uchun bunday uchrashuvlar nafaqat bilim olish, balki o‘z salohiyatini namoyon etish va kelajakka ishonch bilan qadam tashlash imkonini yaratadi.

В УзГУМЯ состоялась встреча «Руководитель и молодежь»
19 марта в академическом лицее Узбекского государственного университета мировых языков состоялась встреча с участием ректора Илхомжона Мадаминовича Тухтасинова. Мероприятие провела директор лицея Махсудахон Обидовна Обидова.
Ректор открыл мероприятие и подчеркнул, что непосредственное общение с молодежью, выслушивание их мнений и инициатив всегда является приоритетной задачей.
В ходе встречи состоялось награждение самых активных студентов почетными званиями «Гордость академического лицея» и «Стипендия ректора». Студенты высказали свои мнения и предложения, а ректор отметил свою готовность поддержать их инициативы.
Данное мероприятие предоставило возможность для открытого диалога с молодежью, а также позволило ближе ознакомиться с их инициативами и планами на будущее. Для студентов лицея такие встречи создают условия не только для получения знаний, но и для раскрытия своего потенциала и уверенного движения к будущему.